Кандидатът на ГЕРБ за президент ще стане ясен през септември, категоричен е Борисов 30.07 | 14:51
Приходите в бюджета растат, ако няма катаклизми, по 1 млрд. лв. ще отиват за саниране всяка година

Кандидатурата за президент на ГЕРБ ще бъде обявена през септември месец. Това за пореден път категорично потвърди премиерът и лидер на партията Бойко Борисов. "До тогава искам да се ориентирам и да намерим най-подходящия човек. С всички качества, който ще се справи с всичко. Изключително важно е това, предвид новите критични условия, пред които е изправен светът, защото президентът е и върховен главнокомандващ", подчерта Борисов.
"Виждам че и другите партии осъзнават колко е важен изборът за президент на държавата. Въпросът не е кой ще спечели президентския вот. Важна е държавата", подчерта Борисов, цитиран от БГНЕС.
Днес премиерът посети Велико Търново където откри саниран блок и заедно с министъра на околната среда и водите Ивелина Василева прерязаха лентата на Регионалната система за управление на отпадъците. "В момента имаме 4000 санирани блока, 100% държавна помощ е това. В другите държави хората или общините участват с някакъв процент във финансирането", заяви Борисов. Той посочи, че за този месец са събрани с около 200 млн. лв. повече спрямо предходния юли допълнително в бюджета от борбата с контрабандата. "Ако не разклатим държавата по някакъв начин, по 1 млрд. на година ще отива за хората под формата на саниране", допълни Борисов.
Водещи
-
Къде у нас са най-ниските и къде най-високите заплати?
Общо за страната средната годишна заплата е била 24 485 лева.
19.12 | 17:59
-
Главчев не подписа Споразумение за сътрудничество в областта на сигурността между България и Украйна
"Зеленски прояви пълно разбиране. Каза, че ще изчака, когато сме готови", допълни Главчев.
19.12 | 17:20
-
Нуждата от редовно правителство с пълен управленски мандат обсъдиха преговорите екипи на ГЕРБ - СДС и ИТН
Това съобщиха от първата политическа сила, която от началото на седмицата всеки ден се среща с...
19.12 | 16:59
-
Путин е готов да се срещне с Тръмп "по всяко време", "ако той пожелае"
Позицията на Москва
19.12 | 16:20
Най-четени
-
Главчев: Ако има човек, който най-много иска редовно правителство, то това съм аз
По думите му всяко следващо правителство ще може да прекрати това споразумение.
19.12 | 11:59
-
Радостин Василев: Подкрепям искането на имунитети
Припомняме, че главният прокурор Борислав Сарафов внесе в 51-вото Народно събрание искания за...
19.12 | 13:59
-
Ваня Григорова: Заради нощния транспорт в София намаляват дневните линии
Общинският съветник каза, че преди днешното заседание на СОС е бил разгледан доклад за...
19.12 | 13:40