Катаджиите с трети етап на акция "Зима"! Ето за какво ни погват 07.12 | 08:42
През зимата метеорологичните условия създават различни предизвикателства пред участниците в движението. Затова е важно да се вземат допълнителни предпазни мерки с цел безопасно пътуване

Започна третият етап от акция "Зима", ще се проверява техническата изправност на автомобили и фаровете. Това съобщиха от МВР.
От МВР напомнят на шофьорите, че моторните превозни средства трябва да се движат с включени светлини през деня. Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж и дъжд, допълнителна задна светлина за мъгла с червен цвят се използва само когато видимостта е намалена под 50 метра, припомнят от вътрешното министерство.
От МВР препоръчват да се провери изправността на спирачната система, да се проверят и поддържат чисти, видими, регулирани и в изправност фаровете, стоповете, габаритите, мигачите, както и да се провери оборудването за обезопасителен триъгълник, аптечка, пожарогасител и светлоотразителна жилетка.
"Бъдете внимателни! Карайте разумно!", призовават от полицията.
От Държавната агенция "Безопасност на движението по пътищата" (ДАБДП) също призоваха всички водачи да са готови за зимата, когато тръгват на път.
От днес в цялата страна ще бъде разпространена специално разработена инфографика "Готов ли си за зимата?", която има за цел да привлече вниманието на шофьорите към подготовката на превозното средство за зимния сезон.
През зимата метеорологичните условия създават различни предизвикателства пред участниците в движението. Затова е важно да се вземат допълнителни предпазни мерки с цел безопасно пътуване в студените месеци, отбелязват от ДАБДП.
Със съдействието на Съюза на българските автомобилисти в рамките на акция "Зима" инфографиката ще бъде поставена на видно място в техническите центрове на СБА, както и в партньорски сервизи.
Министерството на транспорта и съобщенията и Изпълнителната агенция "Автомобилна администрация" се включват в акцията и с тяхна подкрепа инфографиката ще достигне до пунктовете за годишен технически преглед с цел повече водачи да обърнат внимание на мерките за повишаване безопасността при шофиране през зимата, които да предприемат.
Водещи
-
Иво Сиромахов: Всички вие, които сега тричате Карлос Насар, какво направихте в живота си?
Писателят се скара на българите заради критики към световния шампион
15.10 | 17:59
-
Българският паспорт вече е почти равен по сила на американския
Американският паспорт вече е 12-и, докато родният е на 14-то място в класацията
15.10 | 17:15
-
Топлофикация София е на ръба на умишлено режисиран колапс
“Ръководството на Топлофикация явно иска да скрие от софиянци състоянието на дружеството, но...
15.10 | 17:00
Най-четени
-
Гърция сваля цените на над 2000 стоки
Инициативата за това е на министерството, като целта ѝ е да убеди търговските вериги да...
15.10 | 12:30
-
БОЕЦ организира протест пред МВР
Те настояват за оставката на вътрешния министър Даниел Митов
15.10 | 10:59
-
Радостин Василев: Видно е, че отиваме към избори заради провала на управляващото мнозинство
По думите му "днес, утре и в петък най-вероятно парламентът няма да работи". "Просто няма...
15.10 | 10:15