Кметът на Царево отнесе глоба заради фекалиите 21.08 | 14:43
Вчера къпането край Лозенец беше забранен

Регионалната дирекция по опазване на околната среда и водите в Бургас ще глоби кмета на Царево за замърсяването на водите на централния плаж в Лозенец. Актът е по Закона за водите. Глобата е от 2000 до 10 000 лева.
Припомняме ви, че вчера Къпането на централния плаж на Лозенец е забранено заради завишено количество на бактерията ешерихия коли, предполагаемата причина е изпускане на фекални води. От инспекцията са получили сигнал за това още миналия петък, след подадена жалба до областния управител на Бургас.
Резултатите показаха, че замърсяването е причинено от заустване на непречистени отпадъчни води от канализационната система на пречиствателната станция в село Лозенец. Резултатите показват превишения на нормите на неразтворени вещества.
Станцията е собственост на община Царево и третира отпадъчните води на село Лозенец и вилно селище "Лозенец". Обектът е претоварен през летния сезон и с недостатъчен капацитет за пречистване на постъпващите води от канализационната система.
Водещи
-
Израел нанасе нови удари по Техеран
Убити са още трима ирански ядрени учени, с което общият им брой достигна девет
14.06 | 18:00
-
Българин е открит мъртъв в каравана в Серес
Най-вероятно е убит, посочват от гръцката полиция
14.06 | 17:40
-
19-годишна криминално проявена блъсна дете в инвалидна количка във Велинград
Тя се опитала да избяга
14.06 | 17:20
Най-четени
-
Само за 5 г.: Близо 800 старци са намерили смъртта си в домовете на ужаите в с. Ягода
От началото на 2025 г. до извеждането на хората от домовете през миналата седмица са починали...
14.06 | 11:00
-
Проф. Габровски: Зад скандалите с нелегални хосписи стои дълбок социален и медицински проблем
Застаряващото население, масовата емиграция и катастрофалният недостиг на медицински кадри...
14.06 | 12:40
-
Летните почивки на морето - от 30% до 100% по-скъпи от юли
Олинклузив нощувка надува сметката поне с 80 лв.
14.06 | 12:00