Код "оранжев" в осем области на страната 05.02 | 09:44
Възможни са щети и жертви, бъдете много внимателни, предупредиха от НИМХ
Код "оранжев" за опасни метеорологични явления е обявен на територията на областите Смолян, Кърджали, Велико Търново, Русе, Търговище, Разград, Шумен, Силистра. Това съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Под код "оранжев" се разбира, че времето е опасно. "Прогнозирани са метеорологични явления с голяма интензивност. Възможни са щети и жертви. Бъдете много внимателни. Бъдете в течение на очакваните метеорологични условия и по възможност избягвайте рисковете. Следвайте съветите на властите", заявиха от НИМХ, цитирани от агенция "Фокус".
Код "жълт” – времето е потенциално опасно - бе обявен за областите Плевен, Ловеч и Габрово.
Поради обилния снеговалеж в София са започнали повторни обработки със смеси срещу заледяване на улиците, по които се движи масовият градски транспорт, и с обществена значимост. Първоначалните обработки са започнали в 4,00 часа сутринта. Дейностите се извършват във всички райони на Столичната община. В район Витоша се извършва и механично почистване на сняг.
Към момента градският транспорт се движи при зимни условия.
Републиканските пътища са проходими при зимни условия, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура". Сняг и дъжд преваляват на много места в страната, което създава опасност от заледявания.
Вятър духа в област Видин, Варна, Плевен, Силистра, Бургас, Разград и проход "Петрохан”.
Пътните настилки са мокри, заснежени, заледени, а по високите и усойни места има заледени участъци, които се е обработват и опесъчават.
Затворени са проходите Твърдица – Елена, Етрополе – Златица, Върбишки, Троян – Кърнаре, а Дюлински и Вратник - за товарни автомобили. Затворен за всички МПС е пътят Шипка – Бузлуджа.
Поради мъгла е намалена видимостта до 50 м по пътя Варна – Добрич, Търговище – Пролас, до 100 м в област Добрич, в района на Разград, Самуил, Лозница, Панагюрище, Козница, прохода "Шипка”, на автомагистрала "Тракия”, в района на Пазарджик и до 150 м на автомагистрала "Тракия” в района на Стара Загора.
Водещи
-
Старите водомери и топломери ще "помпат" сметките от януари
Разходи за сметка на потребителите
19.06 | 10:45
-
Цончо Ганев: Новото правителство е като старото, само че е ново
Това е към днешна дата защо и какво сте тегли като кредити от сегашното правителство. 8...
19.06 | 09:59
-
Пускат движението по ремонтираното платно за София на АМ „Тракия“ в Пазарджишко
В петък и неделя следобед ще се ограничи движението на тежкотоварните камиони. В област Стара...
19.06 | 09:45
-
Контролът на достъпа с кола в Борисовата градина се заобикаля с резервация в кръчма
От Спаси София са категорични, че достъпът с моторни превозни средства трябва да бъде...
19.06 | 09:30
Най-четени
-
На 19 юни православната църква отбелязва паметта на Свети апостол Юда Тадейски, наричан "брат Господен"
Какво не трябва да се прави днес?
19.06 | 08:29
-
Учениците от VII и X клас се явяват на национално външно оценяване по математика
В 7:30 часа в Министерството на образованието и науката беше изтеглен вариант 1 за...
19.06 | 08:59
-
Дневен хороскоп за 19 юни 2026 година
Денят носи силно желание за разширяване на хоризонтите
19.06 | 08:15
-
Представители на мотоциклетната общност в България обявиха протест на 19 юни
Организаторите подчертават, че протестът е насочен срещу институционалното бездействие, а не...
19.06 | 09:15