Който учил - учил! Препитването започва 28.08 | 17:56
4866 ще се явят на матури по география. 8955 ще държат втори изпит

4866 ученици ще се явят на задължителен държавен зрелостен изпит по български език и литература на 29 август. Тестът ще се генерира в 5:45 часа в Министерство на образованието и науката, уточниха от ведомството.
Ще има 8 модула по 4 варианта и 30 формулировки с по 41 въпроси. Броят на подадените заявления за този изпит е 4866, уточняват от МОН.
Вторият задължителен държавен зрелостен изпит е на 30 август 2013 г. и тестовете за него ще се генерират в 7:00 часа в деня на изпита. Броят на подадените заявления за него е 8955.
Най-голям интерес към момента има по география и икономика – общо 4750 зрелостници, по биология и здравно образование - 2007 зрелостници и по философски цикъл – 1242 зрелостници.
Скалата за оценяване е утвърдена за цялата учебна година, т.е. прилага се същата скала като на майската сесия.
Националните комисии по оценяване включват 129 учители и представители на висши училища. Срокът за оценяване на изпитните работи е до 10 септември 2013 г. Резултатите трябва да се обявят не по-късно от 13 септември 2013 г.
Водещи
-
Държавата отпуска 2 милиона лева на производителите на картофи
Размер на подпомагането
08.04 | 10:59
-
Яйца и българско агнешко - колко ще ни струва великденската трапеза
Провокиран да коментира новините от Гърция, Иванов изтъкна, че не можем да уеднаквяваме...
08.04 | 10:45
-
Тръмп изрази своето недоволство от руските бомбардировки
"Имаме срещи с Русия, имаме срещи с Украйна и изглежда, че позициите малко се сближават, но не...
08.04 | 10:30
-
Четирима граждани на Северна Македония, които се лекуваха в спешната болница „Пирогов” след трагедията в Кочани, ще бъдат изписани
Пациентите ще останат още няколко дни в България, за да може да бъде проследено тяхното...
08.04 | 10:15
Най-четени
-
Василев:Строежът на "Хемус" между Велико Търново и Варна може да се забави заради липсващ ОВОС
Политическа обстановка
08.04 | 08:40
-
Древно поверие: Слънцето и Луната се срещат днес
Последна седмица преди Страстната седмица
08.04 | 09:15
-
Атанасов: Ще има основание за вот на недоверие, правителството още не е показало защо трябва да го искаме
Той беше категоричен, че върху случая има политически чадър. „Очевидно е, че е от...
08.04 | 09:29