Костадин Паскалев няма да е кандидатът на БСП за президент 31.05 | 14:41
Социалистите заседават в Благоевград

Бившият кмет на Благоевград Костадин Паскалев няма да бъде издигнат от БСП за президент на следващите избори. Това потвърди Корнелия Нинова на изнесеното заседание на ИБ на БСП, което се провежда в Благоевград, предаде БГНЕС.
Заседанието на социалистите започна с поднасяне на цветя пред паметника на Димитър Благоев.
Нинова уточни, че предстоят и други изнесени заседания.
"Бих искала с тези заседания на Изпълнителното бюро, колегите от ръководството и общинските председатели по места да заздравим контакта помежду си, да видим къде са проблемите и да започнем да ги решаваме един по един”, допълни тя.
Според нея проблемите в Благоевград се основават на лични противоречия и амбиции. А решаването на проблемите ще стане първо чрез сплотяване на партията, второ-разширяване на нейното присъствие и влияние сред хората, както и чрез привличане на нови хора.
"Едно нещо ни обединява – идеите и програмата, което е общо за всички въпреки различията, конгресът ни одобри годишната програма, заставаме си зад идеите за лява политика и тръгваме да ги изпълняваме”, категорична бе Корнелия Нинова. Според нея е рано да се говори за кандидат-президент на левицата, но бе категорична че това няма да е Костадин Паскалев.
"Нашата кампания ще бъде определена от другата събота нататък, когато ще стартираме вътрешнопартийното допитване. Сигурно знаете, че започваме прилагане на вътрешнопартийното допитване като политика на практика”, поясни още Нинова.
Водещи
-
Андрей Райчев: Няма фундаментална причина да се сбие светът
Натрупано огромно безадресно недоволство застрашава елита, смята социологът
13.09 | 18:00
-
Тръмп призова страните от НАТО да спрат да купуват руски петрол
Призивът американският държавен глава отправи в писмо до държавите от алианса
13.09 | 17:40
-
Михаил Константинов: Късно е за излизане на политическата сцена с нови проекти
Вот на недоверие и търсене на идеалния кандидат – какво предстои за страната на следващите...
13.09 | 17:20
Най-четени
-
Борисов с остра критика към Любен Дилов-син (ВИДЕО)
Лидерът на ГЕРБ поздрави участниците в академия, организирана от младежката организация на...
13.09 | 10:40
-
Желязков: Този вот на недоверие е алманах на всички проблеми в съдебната система
По думите му, стои въпросът ще бъде ли допуснато разглеждането му в противоречие с...
13.09 | 13:00
-
Лорер: Правителството няма да падне - то е на малцинството, подкрпяно от ДПС-НН
Ние сме опозицията, която трябва да им напомня, че те не са сами, заяви депутатът от ПП-ДБ
13.09 | 12:20