Костинбродските бюлетини – точно 480 000 07.06 | 15:50
170 000 от бюлетините, намерени в печатницата "Мултпринт" в Костинброд, са били нарязани
480 000 са фалшивите бюлетини, намерени в печатницата "Мултпринт" в Костинброд ден преди изборите на 12 май, съобщиха от Софийската градска прокуратура (СГП).
На брифинга присъстваха тримата наблюдаващи прокурори от прокуратурата - Роман Василев, Ваня Стефанова и Стоил Тойчев, информира БТА.
Данните са от огледа, като тепърва ще стане ясно колко от бюлетините са годни. От прокуратурата съобщиха, че има отпечатани бюлетини за всички избирателни райони в страната, както и за тези в чужбина.
170 000 от бюлетините са били нарязани.
Според наблюдаващия прокурор Ваня Стефанова нарязаните бюлетини са от различни видове, като е назначена експертиза на хардуера на устройството, отпечатващо бюлетините.
За някои избирателни райони са намерени повече отпечатани бюлетини, като например Благоевград и Кърджали. На бюлетините няма никакви знаци и отбелязвания за определена партия.
Повече информация ще има след приключване на всички назначени експертизи.
Зам.-градският прокурор на София Роман Василев посочи, че общо поръчаните от Министерския съвет бюлетини за изборите са 8 млн. и 343 хил.
Собственикът на печатницата в Костинброд "Мултипринт" - Йордан Бончев е дал показания, каза Василев. Той обаче отказа да уточни какво е заявил пред разследващите Бончев.
След две седмици трябва да са готови експертизите, които ще установят колко от бюлетини са годни за употреба, посочиха обвинителите. Очакват се и резултатите от компютърно-техническа експертиза на машината в печатницата.
Водещи
-
„Виена Шьонбрун Оркестра“ с трети концерт в София
Австрийските музиканти пристигат с нов празничен репертоар и специална програма, вдъхновена от...
20.11 | 19:15
Най-четени
-
ГЕРБ предлага коледните добавки за пенсионерите, които са под прага на бедност, да бъдат 120 лв
. Това съобщи в кулоарите на парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
20.11 | 10:45
-
Служители в администрациите протестират в цялата страна, настояват за ръст на заплатите с 20%
Ирина Ангелова допълва, че ниските доходи ги принуждават постоянно да се лишават и да търсят...
20.11 | 11:45
-
Рецепционисти вече получават до 3000 лева, а хотелските мениджъри – до 120 000 евро годишно
Особено внимание той отделя на нарастващите заплати в бранша, които според него стоят в...
20.11 | 12:45
-
Колко дълго издържат яйцата в хладилника?
По-специално експертът по храните Закари Картрайт обясни колко дълго всъщност издържат яйцата...
20.11 | 11:59