Коя е най-дисциплинираната финансово община в България? 26.08 | 14:35
Премиерът Бойко Борисов похвали Община Шабла

Министър-председателят Бойко Борисов, който днес е на посещение в Шабла, обяви общината за най-дисциплинарата във финансово отношение в България.
"След като един човек знае да харчи толкова, колкото има, и решава проблемите със средствата, които дават еврофондовете, а и чрез съфинансирането от държавата, ще среща моята, а и на кабинета пълна подкрепа”, заяви премиерът.
Заедно с министъра на земеделието и храните д-р Мирослав Найденов откриха тържествено обновения парк в Шабла на празника на града, предаде Агенция "Фокус”. Сред официалните гости на тържеството бяха също транспортният министър Ивайло Московски, областният управител на Добрич Желязко Желязков и кметът на Добрич Детелина Николова.
Борисов съобщи, че държавата отпуска 400 000 лв. за обновяване на читалището в Шабла като жест заради добре изпълнения проект за обновяване на градския парк.
Паркът е изграден по проект "Обновяване и естетизация на градски парк – град Шабла”, който е реализиран по мярка 322 "Обновяване и развитие на населените места” от Програмата за развитие на селските райони.
Стойността на проекта е 1 369 113.60 лева. Откриването на парка е част от събитията, посветени на празника на Шабла. По-рано днес бяха открити видеостена на фасадата на читалището в Шабла.
Направена бе и първа копка от зам. министъра на спорта Иван Ценов и кмета на морския град Райна Бърдарева на мултифункционална спортна площадка – за тенис, баскетбол и бадминтон.
В приветствената си реч към шабленци Борисов увери, че до идната сряда ще бъде подписано споразумение безвъзмездно да бъде върната естакадата, която да се превърне в пристанище – било то рибарско, или търговско.
Около 5 млн. – 6 млн. лв., заедно с пристанище Варна, ще бъдат инвестирани, ксто държавата ще помогне на морската община то да бъде изградено, увери премиерът.
Водещи
-
Жеги до 42°C връхлитат страната в края на юни
Задава се продължителен жежък период със засуха
15.06 | 18:00
-
България поема председателството на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа
Президентът Румен Радев ще участва в Срещата на върха на ПСЮЕ
15.06 | 17:40
-
Голям военен парад във Вашингтон съвпадна с рождения ден на Тръмп
Амерканският президент вчера стана на 79 г.
15.06 | 17:20
-
Драгомир Стойнев: Ако има нов тип бежанска вълна, държавата трябва да е подготвена
Нужни много ясни анализи как този конфликт ще се отрази върху икономиката на България, върху...
15.06 | 17:00
Най-четени
-
Борисов с остри критики към президента Радев
Лидерът на ГЕРБ остро нападна и ПП, че обикаляли по европейски държави да молят България да не...
15.06 | 11:20
-
Тръгнаха сезонните влакове от София до Бургас и Варна
Ето колко струват билетите и какво е разписанието им
15.06 | 10:00
-
Станков: Всички големи фондове с готовност за изгодно финансиране на българската енергетика
Министърът на енергетика подчерта, че по отношение на енергетиката трябва да се гледа 20...
15.06 | 16:00