Крадиците все по-хитри! МВР алармира за нов вид телефонна измама 20.03 | 14:07
Освен традиционните схеми – пострадал близък, разболели се от СПИН, вируса Зика, претърпяно ПТП, инцидент с взрив или пожар, напоследък е много модерна схемата за „съдействие на органите на полицията“

Освен традиционните схеми - пострадал близък, разболели се от СПИН, вируса Зика, претърпяно ПТП, инцидент с взрив или пожар, напоследък е много модерна схемата за "съдействие на органите на полицията, заяви гл. инспектор Петър Грошлев от ОДМВР – София.
Новата схема е насочена към възрастните хора. Убедени, че съдействат на полицията за разкриване на измама, те няколкократно теглят пари от банки.
"На предупреждения от касиери на банката, че е възможно да бъдат измамени, възрастните хора реагират остро, като вярват, че съдействат на полицейските органи", обясни Грошлев.
Той уточни, че при случаите на престъпления от този тип, възрастен човек е уведомен, че е жертва на телефонна измама, след което го убеждават, че може да съдейства за залавянето на измамниците, като предостави сума пари на мними представители на полицията.
"Случвало се е част от първоначалната сума да бъде върната на жертвата, за да може тя да повярва, че в последствие ще участва в разкриването на измамниците", обясни още гл. инспектор Грошлев.
Той съобщи, че през изминалата седмица полицията е задържала измамник при опит да измами 74-годишна жена. Схемата на измамата е била за "купуване на лекарства" за сумата от 3000 лева. Възрастната дама сигнализирала, полицията се отзовава и извършителят е задържан.
Водещи
-
Вълчев не очаква да има предпоставки административно да се увеличават таксите за студентите платено обучение
По думите му тези студенти – с платена форма на обучение са много по-малко от студентите...
09.07 | 10:59
-
Борисов: Когато ПП-ДБ говорят и ви кажат: "Добър ден!", можете да си пуснете лампата
По думите му няма проблем с достъпа до образование, а конвертируемостта на дадена специалност....
09.07 | 10:45
-
Какво ще е бъдещето за парк Врана?
Столичната община отделя годишно за поддръжката между 500 и 600 000 лева.
09.07 | 10:30
-
От днес Перник и областта остават без АГ отделение
Причината - няма акушерки. Приемът на родилки се преустановява до 30 юли включително.
09.07 | 10:15
Най-четени
-
Оранжев код за силен вятър и високи температури за седем области в България
Понижение на температурите с хладен въздух
09.07 | 08:30
-
Росен Желязков внася становище срещу референдума за еврото
Премиерът Желязков заема твърда позиция срещу провеждането на референдум по въпроса
09.07 | 09:15
-
Кабинетът ще обсъди днес проект на решение за осъществяване на наблюдение на цените на стоки и услуги в процеса на въвеждане на еврото в страната
Вчера Съветът на ЕС гласува с единодушие последните решения, свързани с приемането на България...
09.07 | 08:59
-
Дянков:Еврото показа, че големите партии могат да управляват без патерици
„След влизането в Шенген, вече сме като всяка друга европейска страна. Това се харесва на...
09.07 | 09:30