Край на паветата на "Дондуков" - заменят ги с асфалт 22.08 | 21:30
С нови пътни настилки и трамвайни релси ще се сдобият и бул. "Джеймс Баучър" и ул. "Козлодуй"

Съвсем скоро ще кажем край на паветата на столичния бул. "Княз Александър Дондуков". Те ще бъдат заменени с асфалт при планувания догодина ремонт, съобщава в. "Преса".
Емблематичните стогодишни павета ще бъдат подменени в участъка от ул. "Кракра" до Младежкия театър с асфалтова настилка по желание на живеещите в района. В последните години хората негодуват срещу високите нива на шума от многобройните автомобили, които се движат по този централен булевард. Ивица от паветата все пак ще бъде оставена около релсовия път, който, както и на "Витошка", ще бъде изцяло обновен.
С нови пътни настилки и трамвайни релси ще се сдобият и бул. "Джеймс Баучър" от "Черни връх" до площад "Велчова завера", и ул. "Козлодуй" от бул. "Мария Луиза" до ул. "Константин Стоилов". Стойностите на двата ремонта са съответно 3,6 млн. и 3 млн. лв.
В момента вече тече обществена поръчка за избор на строители на четирите обекта. Тези дни бяха отворени документите. От общината се надяват до Коледа да бъдат избрани изпълнителите и да сключат договори с тях в началото на новата година. Ремонтните работи по четирите участъка ще започнат през идната пролет. Кога ще приключат обаче, все още не се знае, тъй като сроковете ще бъдат определени от победителите в конкурсната надпревара.
Общината ще отложи за пролетта и ремонта на друг емблематичен участък в столицата - кръговия площад около Руски паметник. Заложеното в проекта премахване на паветата там възбуди гнева на поддръжниците на идеята, че София не трябва да се разделя с лека ръка с автентичната си настилка.
За да успокоят страстите, в общината преработиха това лято на няколко пъти проекта, което пък стана причина да бъде изпуснат строителният сезон. В момента тече процедура и до десетина дни ще бъде избран изпълнител на проекта.
Водещи
-
Медицинският хеликоптер с 4-годишния Мартин на борда кацна на площадката на столичната болница "Света Екатерина"
Екип на Центъра за спешна медицинска помощ по въздуха извърши успешно мисия от Сливен до...
25.08 | 16:45
-
Около 70 хиляди нуждаещи се от подкрепа ще продължат да получават безплатен топъл обяд и след 30 септември тази година
Управляващият орган на програмата полага усилия мярката "Топъл обяд" да продължи и след 31...
25.08 | 16:30
-
Нинова: Хора, лъжат ви, докато ви крадат
Хора, лъжат ви, докато ви крадат! Вода има, но тя изтича и се влива като милиони в джобовете...
25.08 | 16:15
-
Сирийската общност в България излезе на протест днес пред сградата на Министерството на външните работи
Протестиращите настояват близките им да получат визи по-бързо, като повечето от тях вече имат...
25.08 | 15:45
Най-четени
-
Черноморският Тюлен-монах се завръща!
Радостната новина съобщават от страница във Фейсбук
25.08 | 12:30
-
"Спаси София": Можем да обобщим, че София не е готова за въвеждане на еврото
Това заяви общинският съветник от "Спаси София" Гергин Борисов преди извънредното заседание на...
25.08 | 12:15
-
1000 евро глоба за събиране на мидички?
Правила в туризма винаги е имало, тази мярка съществува отдавна
25.08 | 14:00
-
Стилияна Николова спечели общо пет медала от Световното първенство по художествена гимнастика в Рио де Жанейро
Световна шампионка на обръч стана бронзовата медалистка София Рафаели (Италия) с 30.650 точки,...
25.08 | 09:59