Край на правителствения център в Техпарка 29.07 | 18:59
Правителството оправомощава министъра на икономиката да сведе до знанието на ДКК ЕАД и „Монтажи“ ЕАД така приетите решения и да възложи на ДКК ЕАД предприемането на необходимите действия, за ограничаване потенциалните вреди за държавата
Правителството реши да бъдат спрени всички действия и процедури, свързани с изграждането на нов правителствен комплекс на територията на "София Тех Парк" АД (СТП АД) от "Държавна консолидационна компания" ЕАД (ДКК ЕАД) до обединяване на всички заинтересовани ведомства около конкретната нужда от строителството му.
Ще бъде създадена Междуведомствена работна група, към министъра на икономиката, в състав всички заинтересовани ведомства, която да изследва необходимостта и целесъобразността от строителството на нов правителствен комплекс.
Работната група ще разгледа конкретните изисквания за работни и поддържащи дейността помещения, тяхното разпределение и други специфични особености, необходими за изработване на функционален идеен проект и да представи доклад от дейността си пред Министерския съвет с цел окончателно взимане на решение.
Правителството оправомощава министъра на икономиката да сведе до знанието на ДКК ЕАД и "Монтажи" ЕАД така приетите решения и да възложи на ДКК ЕАД предприемането на необходимите действия, за ограничаване потенциалните вреди за държавата, както и за нейните дъщерни дружества.
Водещи
-
Любослав Костов: 5% увеличение на заплатите не стига до никъде
Цената на липсата на бюджет
16.01 | 17:59
-
Венера преминава във Водолей, където ще остане до 10 февруари
От прагматичния и амбициозен Козирог, където Венера е търсила стабилност и статус, сега тя...
16.01 | 17:40
-
Магнитни бури през уикенда. А след това и на тези дати
Причината за явлението са потоци заредени частици от слънчевия вятър след изригвания през...
16.01 | 17:20
Най-четени
-
10-годишният Симеон спечели приза "Читател на годината", балансирайки между традиционните романи и интерактивните технологии
Внос на навици от Англия
16.01 | 11:15
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов продължава със срещите из страната с представители на ГЕРБ
Днес Борисов е на среща с кметове и членове на партията във Велико Търново, където е и...
16.01 | 15:45
-
Загиналите жени при пожара в ж.к. „Свобода“ в София са се задушили, тъй като са се евакуирали сами
По думите му проблемът не е бил в електрическата мрежа на блока, а в зарядно устройство,...
16.01 | 13:30
-
Пожар в столичния квартал „Свобода“ взе три жертви
Огънят е избухнал към 3:00 ч. в петък сутринта
16.01 | 11:01