Кунева: Нека партиите в НС се откажат от мандатите си 20.02 | 10:30
Борисов избра единствения възможен изход, смята лидерът на "България на гражданите"

"Борисов избра единствения възможен изход от създалата се ситуация", коментира председателят на "Движение България на гражданите" Меглена Кунева новината, че кабинетът "Борисов" подава оставка.
Тя припомни протестите срещу високите сметки за ток, в които през последните дни се включиха хиляди българи в редица градове.
"Съзнаваме, че оставката няма да подобри тежкото икономическо положение на българския народ, което се влоши в изминалите три години и половина, но се надяваме, че тя ще доведе до нормализация на ситуацията и до нужното спокойствие", заявява Кунева.
По думите ѝ от съществено значение оттук нататък е какво правителство ще проведе следващите парламентарни избори.
"Призоваваме парламентарно представените партии да се откажат от мандатите си, които предстои да получат", заявява Кунева.
По думите ѝ трябва да се състави служебно правителство, което да гарантира честни и свободни избори.
"България има нужда стабилност и от нормализация, която да превърне икономическия растеж в национален приоритет", допълва още лидерът на движението.
Водещи
-
Радостин Василев: Видно е, че отиваме към избори заради провала на управляващото мнозинство
По думите му "днес, утре и в петък най-вероятно парламентът няма да работи". "Просто няма...
15.10 | 10:15
-
КЗК: Надценките на храните стигнаха до 90%
По думите му дори се изискват допълнителни отстъпки всяка година.
15.10 | 09:59
-
Най-търсените специалисти на ИТ пазара
Дигитализацията на бизнеса, глобалното търсене на ИТ решения и ускореното навлизане на...
15.10 | 09:30
Най-четени
-
Най-търсените специалисти на ИТ пазара
Дигитализацията на бизнеса, глобалното търсене на ИТ решения и ускореното навлизане на...
15.10 | 09:30