Кървавата баня с 3 трупа в Маноле предшествана от месене на родители в отношения на съпрузи 05.12 | 10:45
Братовчедката на убиеца разказва, че въпреки, че често се ядосвал, Васко Запрянов бил добро момче. Грижил се за семейството си и работел в строителството

Ромската махала на пловдивското село Маноле е втрещена и шокирана от двойното убийство и самоубийство станало тази нощ.
Жертвите са 61 годишният Иван с прякор Гълъба и жена му Атанаска на 57 г. Зетят, който ги е екзекутирал с незаконната си пушка е Васко Запрянов.
Съпругата на убиеца - Таня, е подала сигнал в полицията за зверството, а нейният брат Запрян, на когото викали Панчо, е ранен в крака.
Таня е работела в магазин, който са държали родителите ѝ.
В момента махалата е отцепена от полиция и жандармерия в доста голям периметър. Нито роднини, нито близки се допускат до мястото на престъплението.
Братовчедка разказа, че в семейството е имало доста скандали. Съпругът е бил вечно ядосан и гневен. С жена му имат две деца - момичета на 10 и 16 години.
Децата не са били свидетели на убийството. В момента те се намират в полицейския участък.
Братовчедката на убиеца разказва, че въпреки, че често се ядосвал, Васко Запрянов бил добро момче. Грижил се за семейството си и работел в строителството.
Снощният скандал и последвалите убийства вероятно са провокирани от това, че за пореден път Таня се скарала със съпруга си и отишла да живее при родителите си, където била и тази нощ.
Никой не може да посочи каква е конкретната причина за постоянните скандали между двамата, но хора от селото предположиха, че избитите родители честото са се месили в отношенията между съпрузите.
Водещи
-
Джартов: Обстановката в страната е сравнително спокойна, регистрирани са 30 произшествия
Нашите екипи продължават работят по отстраняването на отломките от наводнението в Елените,...
06.10 | 17:59
-
Кризисен щаб заседава в Пловдив заради очакваните поройни дъждове
По данни на представителите на „НЕК“ нивото на язовирите заради дъжда през последните дни се...
06.10 | 17:22
-
Два тира катастрофираха днес в Прохода на Републиката
Временно движението в района на произшествието се осъществява в една лента заради почистване...
06.10 | 17:00
-
Иззети са над 30 флакона с райски газ, компетентните институции съставиха 8 акта на длъжностни лица в три търговски обекта
Съвместните проверки на контролните органи са в ход на територията на цялата столица
06.10 | 16:30
Най-четени
-
Костадин Костадинов: Ще подам сигнал до Прокуратурата за национално предателство от страна на Бойко Борисов
Той припомня че предишната среща на Борисов с Тръмп през 2019 г. струвала на България 3...
06.10 | 12:45
-
От неделя отпадъците на домакинствата с над 300 хиляди столичани се събират временно от общинското предприятие за третиране на отпадъци
Боклукът ще се събира за две седмици, включително в специални контейнери за строителни...
06.10 | 10:30
-
Мост се срути в Бургаско, в близост до Царево
„Още една трагедия, това е път II-99 малко след село Изгрев. Този мост вече веднъж е бил...
06.10 | 12:30
-
Червен, оранжев и жълт код за опасно време са обявени за вторник 7 октомври 2025 г.
Червеният код важи за част от областите Хасково, Ямбол и Силистра, както и за целите Добрич,...
06.10 | 12:15