Лазаров отказва да подаде оставка заради трагедията в Лясковец 05.02 | 09:38
Той обвини шефа на вътрешната комисия в НС в личностни атаки

Главният секретар на МВР Светлозар Лазаров отказа категорично да подаде оставката заради трагедията в Лясковец, в която загина командосът Емил Шарков, а негови колеги бяха ранени.
Той определи искането на шефа на вътрешната парламентарна комисия Атанас Атанасов за оставката му като атака, на която той нямало да се подаде.
Атанасов настоя главният секретар да напусне поста, след като преди ден (4 февруари) не се яви на изслушване в комисията по случая в Лясковец.
Шефът на професионалното ръководство на МВР беше категоричен, че не е допуснал нарушение и не е престъпил закона по време на операцията.
"Няма да влизам в задочен спор с председателя на вътрешната комисия, но ще ви кажа, че всички законови и подзаконови нормативни актове са спазени. Посочил съм съответните правни аргументи и юридически хипотези. Законът важи за всички”, каза още Лазаров в ефира на bTV.
Той припомни, че по случая са правени две проверки във вътрешното ведомство.
"По-важното е има ли установено нарушение от страна на главния секретар. Аз отговорът го знам", каза главният секретар.
Водещи
-
Малките и средни предприятия ще спечелят най-много от влизането ни в еврозоната
Това коментира министърът на икономиката и индустрията Петър Дилов
08.07 | 20:40
-
Нов протест за запазване на българския лев се провежда в столицата
Демонстрацията е подкрепена от партиите "Възраждане", МЕЧ и "Величие"
08.07 | 20:20
-
Асен Василев: Акцията на Антикорупционната комисия в община Варна е политическа атака
Според него зад нея стои Делян Пеевски и кръгът около него
08.07 | 20:00
Най-четени
-
И ЕП гласува ЗА влизането ни в еврозоната (ОБНОВЕНА)
Финалното решение ще вземат финансовите министри на 27-те държави членки на ЕС в Брюксел след...
08.07 | 13:31
-
Протест срещу въвеждането на еврото (ОБНОВЕНА)
08.07 | 14:00
-
Христо Петров: Всеки вика „Махам се", къде се махаш – в еврозоната се махаш
По думите на Петров, "добро ще има направя, ако поне аз им спестя мащабния икономически анализ...
08.07 | 11:30
-
България, добре дошла в еврозоната!, гласи надписът на близо 30-метров транспарант, поставен на сградата "Шарльоман" на Европейската комисия в Брюксел
Сградата "Шарльоман" е първата от комплекса сгради в Брюксел, издигнати за нуждите на...
08.07 | 11:44