Леден дъжд парализира цели области 14.01 | 17:36
Така от АПИ се надяват да се избегнат инцидентите

Ако след обилните снеговалежи миналата седмица ситуацията в страната беше усложнена, още по-тежко е движението по пътищата заради капризите на времето от днес. Заради очаквания "ледения дъжд" в следващите часове от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) решиха превантивно да затваря участъци от републиканската пътна мрежа, както и цели области за обработка. Така се надяват да бъдат избегнати инцидентите.
Ограничението е в сила за областите Плевен, Ловеч, София, Благоевград, Пазарджик, Велико Търново, Габрово, Русе, Варна, Шумен, Разград, Търговище, Добрич, Силистра, Бургас и Стара Загора. На тези места вали дъжд, който се очаква да преминава постепенно в "леден дъжд". Ще има условия за възникване на поледици. В столицата валежите още в следобедните часове станаха от сняг.
Подробна информация за актуалната пътна обстановка и за зимното поддържане на републиканската мрежа можете да получите от безплатното приложение LIMA, от интернет страницата на АПИ - www.api.bg, както и на денонощния телефон 0700 130 20 в АПИ.
Водещи
-
Локализирано е замърсяване с дизелово гориво в морето край Бургас
Резултатите от проведените изпитвания са изпратени в Басейнова дирекция „Черноморски район“ за...
16.06 | 11:04
-
Израел нанасе нови удари по Техеран
Убити са още трима ирански ядрени учени, с което общият им брой достигна девет
14.06 | 18:00
-
Българин е открит мъртъв в каравана в Серес
Най-вероятно е убит, посочват от гръцката полиция
14.06 | 17:40
-
19-годишна криминално проявена блъсна дете в инвалидна количка във Велинград
Тя се опитала да избяга
14.06 | 17:20
Най-четени
-
Локализирано е замърсяване с дизелово гориво в морето край Бургас
Резултатите от проведените изпитвания са изпратени в Басейнова дирекция „Черноморски район“ за...
16.06 | 11:04
-
Само за 5 г.: Близо 800 старци са намерили смъртта си в домовете на ужаите в с. Ягода
От началото на 2025 г. до извеждането на хората от домовете през миналата седмица са починали...
14.06 | 11:00
-
Проф. Габровски: Зад скандалите с нелегални хосписи стои дълбок социален и медицински проблем
Застаряващото население, масовата емиграция и катастрофалният недостиг на медицински кадри...
14.06 | 12:40