Ледените късове унищожиха селскостопанската продукция 09.07 | 10:18
Жител, който е бил на полето, е със счупен нос

Силната градушка разруши покриви и унищожи селскостопанска продукция в селата Мърчево и Владимирово, съобщи кметът на община Бойчиновци Светлин Сретениев. Щети са нанесени и по автомобилите, които са били на открито.
Жител на село Мърчево, който е бил на полето, е със счупен нос. Градушката е продължила 10 минути, като ледените късове са били с големината на юмрук. "От Ерден изстреляха ракета, а от другата – площадка, която е на границата между Владимирово и Бели брег, не се чу нито една. Ако беше изстреляна, това нямаше да се случи в такъв размер", коментира кметът.
Той добави, че е назначена комисия, която започва обиколка на къщите в двете села, за да установи какви са щетите и с какво може да се помогне на хората, предаде агенция "Фокус". Община Бойчиновци ще осигури керемиди, за да се покрият пострадалите къщи. "Керемидите са съхранени от ремонта на училището и дома за стари хора", обясни кметът.
Градушка падна и в Белоградчик и Димово, съобщиха от хидрометеорологична станция – Видин. Градушката е била придружена с обилен дъжд и силен вятър. Количествата на валежите са съответно в Белоградчик – 12 л. кв./м и в Димово 14 л кв./м.
Най-много количество валеж през изминалата нощ е паднал в Арчар – 20 л.кв./м. Във Видин са отчетени 4 л кв./м., придружени с гръмотевична буря и силен вятър. В останалата част в града количествата са съответно: Грамада 5,5 л кв./м., Каленик 3,8 л кв./м., Кула 2,9 л кв./м. и Долни Лом – 9 л кв./м.
Водещи
-
Методи Байкушев: ПП е мишена на българската прокуратура и разследващите органи
Според Байкушев обвинението срещу кмета на община Варна е "съшито с бели конци", категоричен...
12.07 | 18:00
-
Владислав Горанов: На Пеевски няма да му стигнат силите чак за премиер
"Магнитски" е дамга, но не ми трябва реабилитация, политическа най-малкото, посочи той
12.07 | 17:40
-
Иван Иванов на финал на „Уимбълдън“ при юношите
България отново на върха в световния тенис
12.07 | 17:20
Най-четени
-
Борисов с коментар за повишения рейтинг на България
По думите му това е още един добър знак за инвеститорите и за българската икономика, който...
12.07 | 10:55
-
Нинова: Непокорна България вече е официално регистрирана партия
Това съобщи тя с пост във Фейсбук
12.07 | 14:00
-
Мирчев: Споменаването на Асен Василев в делото не ни притеснава, може да кажат и Тръмп, и Джоли
Очевидно става дума за атака към опозиционните кметове, което не означава, че те не трябва да...
12.07 | 12:40