Лекарите скочиха на новия бюджет на НЗОК 14.11 | 17:40
Ако той не се промени, нямало да има Национален рамков договор-2013 г

Ако се запазят предлаганите финансови параметри на бюджета на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) за следващата година, няма да има Национален рамков договор-2013 г. Това заяви главният секретар на Българския лекарски съюз (БЛС) д-р Димитър Ленков.
Настояваме държавата да изпълни ангажиментите, които е поела, и от 1 януари 2013 г. да се увеличи процентът, който внася за деца и различни категории лица, които осигурява за здраве, заяви той, цитиран от БТА.
На преден план сега излизат проблемите с центровете по трансфузионна хематология. Според д-р Ленков лекарите от тези центрове повече не могат да работят с такива заплати. Той добави, че хематолозите искат пари, които са заработили, но промяна в Закона за държавния служител пречи те да ги получат.
От началото на годината досега БЛС е издал 400 удостоверения на лекари, пожелали да напуснат страната, каза д-р Ленков. Те са не само млади, има и такива над 45-годишна възраст. Напускащите България са от различни медицински специалности.
Водещи
-
Димо Алексиев влиза в затвора за година и половина, реши съдът на първа инстанция
Ще си вземе шофьорската книжка малко след излизане от пандиза
30.07 | 21:00
-
Тол камерите заснеха кола със средна скорост 202 км/ч на АМ „Тракия”
Друга летя със 181 км/ч по „Европа”
30.07 | 20:13
Най-четени
-
Десислава Иванчева и нейната заместничка Биляна Петрова дадоха първо интервю след освобождаването си от затвора
Заплахи и притискания
30.07 | 10:59
-
Възпяха Десислава Иванчева в стихове
Тя е героиня във вдъхновената от Радой Ралин и Алеко книга "През Банкя до Харвард и назад" на...
30.07 | 15:00
-
Тази седмица влизат в сила ключови промени за движението по пътищата и за наказателната отговорност на шофьорите
Критики към новите мерки
30.07 | 09:59
-
Борисов: Имаше 4 години да се закупи някаква техника, ако е имало воля
Не е имало воля. Това заяви пред журналисти в парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
30.07 | 11:15