Лекарските протести спират 03.04 | 10:45
Джипитата обаче остават в протестна готовност
Общопрактукиващите лекари в България спират ефективните протестни действия от 4 април, но остават в протестна готовност, се казва в позиция на УС на сдружението на джипитата след заседание, проведено във Велико Търново.
В старопрестоната столица са направени оценка и анализ на организирания национален протест, както и на постигнатото съгласие или несъгласие по теми, обсъдени на среща със здравния министър Петър Москов и неговия екип и с част от ръководството на НЗОК.
Според джипитата постигнатото съгласие по време на проведената на 30 март среща по теми, касаещи работата им е едно добро начало с положителен резултат на макар и забавен във времето, но изключително важен диалог за осъществяване на разумни и общополезни промени в системата на здравеопазване в частта за първична извънболнична помощ.
Общопрактикуващите лекари подкрепят всяко разумно искане на колегите си от специализираната извънболнична и болнична помощ в защита на техните професионални интереси и за промени, които водят до подобряване в системата на здравеопазване.
За да не бъдат пациентите заложници при решаване на натрупаните проблеми и за да продължи започнатият диалог без натиск от никоя от страните и при нормални условия, от 4 април 2016 г. медиците преустановяват ефективните си протестни действия. Те обаче заявяват, че остават в протестна готовност.
Водещи
-
Д-р Ива Христова с препоръка заради грипа: Носете васки!
Пикът се очаква в края на януари
11.01 | 18:00
-
Добрев: Ако няма нов играч на политическата сцена, изборите ще възпроизведат същото
Ако Радев не излезе с партия, вероятно ще има избори и есента, коментира той
11.01 | 17:00
Най-четени
-
Цар Симеон награди Максим Бехар с Командирски кръст на ордена „Св. Александър“
Това е едно от най-високите отличия на Царския династичен орден и се присъжда за особени...
11.01 | 11:40
-
Поскъпването на храни, плодове и зеленчуци по борсите у нас продължава
Това сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ)
11.01 | 10:00
-
Израел е в повишена бойна готовност заради възможна намеса на САЩ в Иран
Техеран предупреди, че ще последва ответен удар при атака
11.01 | 10:40