Лена Бориславова: ГЕРБ трябва да се разграничи от ДПС за преговори с ПП-ДБ 27.11 | 09:59
Условията за диалог
Депутатът от "Продължаваме промяната" Лена Бориславова направи остри политически коментари в ефира на БТВ относно текущата политическа ситуация и отношенията между партиите.
Според Бориславова, лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов демонстрира нежелание да се дистанцира от Делян Пеевски и неговата политическа формация. "Какво се случи през последния месец - един месец Борисов стоя под масата на Пеевски и отказваше да подпише декларацията за санитарен кордон. После сам започна да 'разпределя порции' и след това сам се отказа от поста премиер", заяви Бориславова.
Условията за диалог
Народният представител разкри, че основното искане на политическата ѝ формация е свързано с ограничаване на влиянието на Делян Пеевски в законодателната власт - да не получава председателски позиции в парламентарни комисии и post на заместник-председател на Народното събрание.
Съдебната система
По отношение на съдебната власт Бориславова изрази загриженост относно "диктатурата на изтеклите мандати". Тя подчерта, че няма да позволят на Георги Чолаков да продължи да управлява Върховния административен съд след изтичането на мандата му.
Перспективи за съставяне на правителство
Бориславова заяви, че формацията ѝ не настоява кандидатът за равноотдалечен министър-председател да бъде посочен единствено от ПП-ДБ. "Най-лошото е да отидем на нови избори със същото служебно правителство", посочи тя.
Относно втория мандат, депутатът потвърди готовността за преговори с ГЕРБ при условие, че се разграничат от Делян Пеевски.
Водещи
-
Диана Дамянова: За 24 часа Борисов събра аудитория, равна на тази на по-големия протест на площада
Слуховете за внезапната политическа смърт на лидера на ГЕРБ се оказаха силно преувеличени
04.01 | 18:00
-
Астрологът Силва Дончева за 2026-а: Криза, смяна на елити и обрати
О февруари тръгва чудовищна финансова криза, може да продължи три десетилетия, прогнозира тя
04.01 | 17:40
Най-четени
-
Петролът: Истинската причина за атаката на САЩ срещу Венецуела
Това коментира Йордан Божилов анализира сложната ситуация, подчертавайки, че светът е изправен...
04.01 | 12:20
-
Първи спекулации: Удвояват цените, но в евро
Така кутия, струвала 5,23 евро на 1 януари, на следващия ден вече се предлага за 10,22 евро,...
04.01 | 12:00
-
Заради силния вятър: Пътищата към Витоша са затворени
Решението на СО е превантивна мярка, предприета поради реална опасност за сигурността на...
04.01 | 13:00