Лиляна Павлова: Събарянето на незаконните сгради ще продължи 23.08 | 19:29

Имаме нулева толерантност към незаконното строителство без да делим по вид сгради или по етнос хората живеещи в такива сгради, заяви регионалният министър

От iNews.bg

Законът постановява, че няма никой право да строи без документи. Имаме нулева толерантност към незаконното строителство без да делим по вид сгради или по етнос хората живеещи в такива сгради. Това заяви министърът на регионалното развитие и благоустройствотоЛиляна Павлова в Благоевград в отговор на въпрос, свързан с изтичащия срок на временната забрана за събаряне нанезаконни постройки в община Гърмен.

В Гърмен са установени 124 незаконни постройки, от които 102 предстоят да бъдат съборени. Министър Павлова допълни, че има готовност да се пристъпи към събаряне. ''От тези 102 имаме 2 временно отложени за събаряне, заради запитване на съда и още 20 постройки, за които имаме избран изпълнител, имаме отлагане'' посочи тя.

Регионалният министър обясни, че решението което взе Общинският съвет в Гърмен, влиза в сила на 26 август т.г. ''Решението постановява кметът да създаде необходимата организация, за да бъде предоставена декларация на всички живеещи в незаконните постройки. След като жителите попълнят тези декларации, след като им бъде предоставено алтернативно настаняване, трябва да пристъпим към поетапното премахване по график насградите'' допълни Павлова. Тя подчерта, че политиката на управляващата партия е последователна по случая Гърмен.

Павлова посочи, че във Варна, Стара Загора и в Бургас се извършва премахване на незаконни постройки и не трябва да се вкарва емоция, а трябва да се спазва законъ.

Водещи

Най-четени