МВР призова: Столичани да протестират мирно 20.02 | 16:59
Довечера отново ще има протест на Орлов мост в София

Столичани да изразят позицията си по мирен начин. Това призоваха от Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) във връзка с постъпила информация за подготвяни крайни действия по време на организираните за тази вечер протести, съобщиха от пресцентъра на МВР.
Ако гражданите забележат хора, които провокират ескалиране на напрежението или проявяват агресия, да съобщят своевременно на униформените служители или подайте сигнал на тел. 112. Полицията призовава гражданите рязко да се разграничат от проявите на вандализъм.
Служителите на реда не търсят конфронтация. Основната им цел е да пазят на първо място здравето и живота на хората, както и личното и обществено имущество, сигурността и спокойствието – в интерес на всички ни.
Тази вечер в столицата от 18,30 часа граждани отново ще излязат на протест. Протестът се организира във facebook и сборното място е Орлов мост.
Протестът е насочен срещу високите сметки за ток и парно, бедността и мизерията в страната. Участниците в протестите от последните дни са недоволни и от полицейското насилие, с което бяха съпроводени протестите в столицата.
Апелът на СДВР идва, след като няколко поредни дни в столицата се провеждат протести, които завършват със сблъсъци с полицията и протестиращите. Вчера вечерта дори имаше случаи на ранени, хвърляне на камъни и сигнални ракети и напрежението ескалира.
Водещи
-
Германското разузнаване предупреди за заплаха от Москва
Русия планира да изпита единството на Запада, твърди директорът на германското разузнаване...
08.03 | 17:40
-
КС забрани на ЦИК да публикува протоколите от над 2 000 секции
Съдът дава указания и кои данни да се въведат от 11 секции с двойни експертизи
08.03 | 17:21
-
Зеленски призова за още санкции срещу Русия
При руски удари през нощта загинаха най-малко 14 украинци, сред които и деца, а десетки други...
08.03 | 17:00
-
Румен Радев: Европа няма 800 млрд. за инвестиции в отбраната
Войната в Украйна влече Европа към дъното, смята президентът
08.03 | 16:40
Най-четени
-
8 март е! Честит празник, мили дами!
08.03 | 08:58