МВР улеснява плащането на глоби с нова електронна услуга 03.12 | 09:59

Министерството на вътрешните работи (МВР) въведе иновативна услуга за проверка и плащане на глоби чрез QR код. Нововъведението е активно от средата на месец ноември 2024 година и цели да оптимизира процеса по погасяване на задължения към институцията.
Къде са разположени QR кодовете?
В Областна дирекция на МВР - Разград са поставени специални стикери с QR код във всички звена за административно обслужване - Пътна полиция, Български документи за самоличност (БДС), Миграция и Криминална и охранителна служба (КОС). При сканиране на кода с мобилен телефон, гражданите биват пренасочени към Портала за електронни административни услуги на МВР.
Модернизация на плащанията
Областна дирекция на МВР - Разград вече разполага с 6 мобилни ПОС терминала за плащане с карта на място, с които са оборудвани част от полицейските автомобили. Важно е да се отбележи, че заплащането на глоби става само по електронен път.
Финансови облекчения
Водачите на моторни превозни средства могат да се възползват от 30 процента отстъпка, ако погасят задължението си в срок до 14 дни след връчването му.
Специфики при плащанията
Необходимо е да се уточни, че глобите, наложени от други институции с контролни функции, се заплащат по различна банкова сметка от тази на Министерството на вътрешните работи.
Водещи
-
Летище Бургас очаква ръст в броя на пътниците от Германия през този летен сезон с около 70 на сто.
Летище Бургас очаква ръст в броя на пътниците от Германия през този летен сезон с около 70 на...
16.05 | 17:59
-
Украинският президент призова за твърди санкции, ако преговорите в Истанбул се провалят
По-ниско ниво на руската делегация
16.05 | 17:40
-
Отлагат либерализацията на тока за неопределено време
Депутатите приеха промени в Закона за енергетиката, които запазват ролята на КЕВР при...
16.05 | 17:20
-
Българка ще лежи 6 години в затвора за продажба на бебе в Гърция
Наказанието му е наложено от Наказателен съд в Солун и ще бъде приведено в изпълнение в ...
16.05 | 17:00
Най-четени
-
Ако няма споразумение - и уикендът няма да има градски транспорт
И предупредиха, че се очаква масово търсене на работа от страна на водачите.
16.05 | 11:00
-
Служителите в метрото са готови да се включат в протеста
Според него исканията за по-високи заплати в сектора са справедливи. Той заяви, че до...
16.05 | 12:30
-
Бойко Борисов отправи остри критики към кмета на София Васил Терзиев във връзка с продължаващите протести
Той обвини Терзиев в бездействие и подчерта, че според него Столична община разполага с...
16.05 | 10:15
-
Румен Радев: Манипулациите, че предложеният от мен референдум е срещу еврото, са обида за интелекта на българите
Това коментира президентът
16.05 | 13:30