МЗ с идея: Чалга звезди, инфлуенсъри и Георги Господинов ще рекламират здравната профилактика 17.01 | 16:15
Тяхното участие е желано за рекламната кампания на безплатните прегледи. Така ведомството ще се опита да реши проблема с масовото пропускане на задължителните годишни профилактични прегледи с нетрадиционни методи.

Министерството на здравеопазването се готви да наеме известни личности и инфлуенсъри за специална реклама, обяви заместник-министърът доц. д-р Михаил Околийски.
Тяхното участие е желано за рекламната кампания на безплатните прегледи. Така ведомството ще се опита да реши проблема с масовото пропускане на задължителните годишни профилактични прегледи с нетрадиционни методи.
"Ще търсим инфлуенсъри. Преди малко гледах страхотната победа на Григор Димитров, мислим за него. Мислим за Георги Господинов, който е гений на съвремието ни. Мислим за тези, на които хората вярват", заяви специалистът.
Сред спряганите имена, които ще бъдат поканени, са бившата плеймейтка и модел Николета Лозанова, артистичното семейство Християна Пенева и Ивайло Драгиев от "Айде БГ", както и писателят Георги Блажев.
"Никога не съм харесвала думата инфлуенсър, но ако имат предвид известни личности - с удоволствие. Винаги бих подкрепила такава кауза, а когато става дума за здраве, даже не бих взела пари за това", коментира пред "Телеграф" Николета Лозанова.
Тази година в бюджета са заделени с 24% повече пари за профилактика на българите, като трябва да бъдат усвоени почти 500 млн. лева. За тази цел ведомството се е захванало с мащабна информационна кампания. Например ще бъде популяризиран фактът, че е достъпен мащабен пакет от безплатни здравни изследвания, които изцяло ще бъдат поети от касата. "Никой няма да даде и 1 лев от джоба си", зарече се зам. здравният министър пред БНТ. "Или през Вайбър, или през здравното приложение на всеки ще му излиза нотификация, че предстои преглед и ще може, без да ходи при лекаря, да синхронизира часа си, за да се случи максимално удобно", добави доц. Околийски.
Водещи
-
След зелено училище: Над 30 деца са с хранително натравяне в хотел в Боровец
Те са от София и Пловдив
02.04 | 17:40
-
Опасно лечение зад граница: Разкриха схема за „зарибяване“ на пациенти в България
Той подчерта, че според действащите у нас закони, и конкретно Законът за здравето, лекари и...
02.04 | 17:20
-
Костадин Костадинов даде коментар пред медиите след дебатите в НС по внесения вот на недоврие
"Всеки един вот на недоверие представлява двоен стрес тест – както за правителството - дали...
02.04 | 17:00
Най-четени
-
Бащата на Сияна: Водачът на ТИР-а не слязъл да помогне, пил кафенце
Институциите бездействат въпреки сигналите
02.04 | 11:30
-
ПП-ДБ: Няма да участваме в този нелеп цирк в пленарна зала, не е сега моментът за оставка на кабинета
Представители на "Продължаваме Промяната - Демократична България" дадоха брифинг
02.04 | 10:58