МО: Не е вярно, че дейности на военните са причинили пожара край учебен център „Сливница“ 22.07 | 12:15
От възникването на пожара досега, Сухопътните войски съдействат с личен състав и техника на терен за погасяването му

Заради повишаването на температурите, от края на месец юни Сухопътните войски са препланирали всички стрелкови тренировки, учения и стрелби, на всички учебни центрове и полигони, с цел минимизиране опасността от възникване на пожари, съобщават от МО.
Конкретно за случая на учебен център "Сливница", твърденията, че причините за възникването на пожара на територията на центъра са вследствие на дейност на военнослужещи, са напълно безпочвени и неверни, заявяват още от министерството.
През изминалите дни, и конкретно през вчерашния ден 21 юли, на учебен център "Сливница" не е имало никаква дейност и на центъра не са се намирали никакви военни формирования. От възникването на пожара досега, Сухопътните войски съдействат с личен състав и техника на терен за погасяването му.
Министерството на отбраната осъжда действията на тези, които умишлено палят пожари и причиняват щети за милиони. Служителите в системата на отбраната са съпричастни със загубилите имотите си в резултат на недобросъвестни действия, се казва в съобщението.
Водещи
-
Димо Алексиев влиза в затвора за година и половина, реши съдът на първа инстанция
Ще си вземе шофьорската книжка малко след излизане от пандиза
30.07 | 21:00
-
Тол камерите заснеха кола със средна скорост 202 км/ч на АМ „Тракия”
Друга летя със 181 км/ч по „Европа”
30.07 | 20:13
Най-четени
-
Десислава Иванчева и нейната заместничка Биляна Петрова дадоха първо интервю след освобождаването си от затвора
Заплахи и притискания
30.07 | 10:59
-
Възпяха Десислава Иванчева в стихове
Тя е героиня във вдъхновената от Радой Ралин и Алеко книга "През Банкя до Харвард и назад" на...
30.07 | 15:00
-
Тази седмица влизат в сила ключови промени за движението по пътищата и за наказателната отговорност на шофьорите
Критики към новите мерки
30.07 | 09:59
-
Борисов: Имаше 4 години да се закупи някаква техника, ако е имало воля
Не е имало воля. Това заяви пред журналисти в парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
30.07 | 11:15