Мангъров: Новият "Мю" е вариант на COVID-19, а не нов щам 07.09 | 12:45
Според доц. Атанас Мангъров инфекцията ще отшуми тогава, когато премине през цялото население

Преболедувалите COVID-19 няма да се разболеят от нов вариант на инфекцията. Това каза в интервю за "Фокус" инфекционистът доц. Атанас Мангъров.
Той обясни, че новият "Мю" е вариант на COVID-19, а не нов щам.
От нов вариант на инфекцията могат да се разболеят само тези, които са ваксинирани. Това, което трябва добре да се разбере – това са нови варианти, това не са нови щамове и всеки, който е карал някой от вариантите на COVID-19 – той няма да се разболее от нов вариант. От нов вариант могат да се разболеят само тези, които са ваксинирани, при които новите варианти са в състояние да преодолеят защитата, която е създадена от ваксината и всъщност всички, които са ваксинирани рано или късно ще се разболеят от някой от вариантите. Когато това се случи, те вече няма да се разболяват от другите нови варианти. Ако се появи нов щам – COVID-20 или 21, евентуално тогава можем да говорим, че тези, които са преболедували, ще могат да се заразяват, разясни доц. Мангъров.
,,Ваксинираните продължават да се заразяват и да заразяват други хора и от епидемична гледна точка ваксинираният не се отличава от неваксинирания - и единият, и другият може да се зарази и да зарази други хора'', допълни доц. Атанас Мангъров.
Той е против въвеждането на подобни противоепидемични мерки, които са в сила в страната ни от днес. Според доц. Атанас Мангъров инфекцията ще отшуми тогава, когато премине през цялото население.
Водещи
-
Пътници се возят в пощенски вагон, извадиха си хамак и сгъваеми столчета
Влакъовете са препълнени по празниците
06.09 | 18:00
-
Британска класация: Несебър е №1 за евтино късно море
Българският курорт печели с ниски цени на храна, нощувки и полети плюс уникална природа и...
06.09 | 17:20
-
Родителите на единия от задържаните за побоя на шефа на МВР: Синът ни не е лош човек
Те твърдят, че директорът на полицията и съседът му са били пияни
06.09 | 17:00
Най-четени
-
Жулиен и Станислав пребили МВР шефа в Русе (ОБНОВЕНА)
Съпругата на Кожухаров опитала да ги разтърве, казала им кой е
06.09 | 12:20
-
Стартира национален маратон на четенето
Популярни имена сред участниците са Наско, Славчо, Илиян и Иван от Б.Т.Р., момичетата от трио...
06.09 | 13:20
-
Родни политици поздравиха за Деня на Съединенито
Разделението винаги ни прави по-слаби, а общата воля гради бъдеще, написа Бойко Борисова във...
06.09 | 11:00
-
Желязков: Историята многократно ни е показала, че единението е най-правилният избор
Премиерът поздрави българите с Деня на Съединението
06.09 | 12:00