Манолова: Речта на Плевнелиев беше по-подходяща за някоя предизборна кампания 06.08 | 11:35
Той няма правомощие да възлага задачи на никое правителство, отсече тя

Служебното правителство не може да изпълнява политически задачи, каквито се опита да му възложи Плевнелиев. Вчерашната му реч беше по-подходяща за старта на някоя кампания или за старта на президентска кампания за втори мандат. Това заяви в студиото на bTV Мая Манолова по повод официалното представяне на служебния кабинет от държавния глава вчера.
Тя подчерта, че съчувства на професора по конституционно право Георги Близнашки за това, което е принуден да изтърпява. "Речта на президента имаше много агресивен тон", отсече Манолова.
Според нея, президентът бил объркал и ролята, и времето. "Ролята, защото България, макар на Росен Плевнелиев много да му се иска, все още не е президентска и може би никога няма да стане, така че желанието му да бъде значим фактор няма своята конституционна основа. България е парламентарна държава и президентът няма пълномощие, с което да възлага задачи на никое правителство, включително и на служебното", заяви Манолова.
По думите й шегите и закачките на този етап са останали повече в съзнанието на хората. "Това не е популярността, която ми е дала последната една година в парламента. Аз съм в БСП от 25 години и хората ме познават. Периодът в опозиция наистина изискваше повече смелост и кураж, които показвах тогава в битките с ГЕРБ", обясни Манолова.
Според нея това, което трябва да се запомни от 42-рото народно събрание са законопроектите, които то прие. "За първи път парламентът се отвори за българските граждани, даде им се възможност да участват в писането на законопроекти", отсече тя.
Манолова заяви, че именно от въздействието на законопроектите се преценява ефективността на едно Народно събрание. "Работата в парламента е отговорност и грижа за хората. Този парламент и това ръководство беше доста спестовно по отношение на харчовете, депутатите и администрацията", завърши Манолова.
Водещи
-
"Галъп": Президентът дебне в засада
Знамената на т. нар. партии от демократичната общност изгарят едно след друго, казва...
27.06 | 17:59
-
Гуцанов: Най-важно е сляпо-глухите хора да бъдат приобщени чрез социалните предприятия
По думите на министъра приобщаването на тази група може да стане чрез социалните предприятия,...
27.06 | 17:40
-
Нов нелегален "дом на ужасите": Изясняват чия собственост е обектът
Домът никога не е разполагал с лиценз, заяви вчера социалният министър Борислав Гуцанов
27.06 | 17:20
-
В България гнездят 47 двойки от застрашения в световен мащаб царски орел
За сравнение преди 25 години те са били едва осем
27.06 | 17:00
Най-четени
-
Ивелин Михайлов направи остри изявления срещу управлението в България
Критики към политически лидери
27.06 | 12:15
-
Радев пита: Къде са парите – за свлачища, язовири
На въпрос дали критиките му са насочени към лидера на партия ГЕРБ Бойко Борисов, Радев...
27.06 | 14:15
-
Започнаха нови ремонтни дейности по автомагистрала "Тракия"
Завършване на ремонта край Сливен
27.06 | 09:59
-
Дъжд от оставки в ПП
А идеите и принципите, които обединяваха хората по структурите в страната, сякаш останаха на...
27.06 | 12:59