Марин Райков начело на служебния кабинет 12.03 | 16:04
Президентът Росен Плевнелиев обяви състава на служебното правителство
Президентът Росен Плевнелиев обяви състава на служебното правителство.
"От утре България за трети път в демократичната си история ще бъде управлявана от служебно правителство. Именно в трудни моменти служебните правителства са успокоявали нацията - вярвам, че и сега ще бъде така."
С тези думи започна президентът Росен Плевнелиев пресконференцията в Президентството, на която обяви служебното правителство.
Формирането на служебния кабинет бе изцяло моя отговорност - не съм гледал партийната окраска, увери президентът, минути преди да обяви името на служебния премиер.
А именно - Марин Райков, който ще бъде министър-председател и министър на външните работи. Марин Райков е досегашният посланик на България в Париж.
Президентът смята, че служебният премиер трябда "да чуе всеки, но и да бъде чут, да бъде умерен, разумен, да защитава българските интереси в Брюксел."
Назначеното от президента служебно правителство ще трябва да подготви предсрочните парламентарни избори, които се очаква да бъдат на 12 май.
Мотото на временното правителство ще е "За Европа, за демокрация, за икономическо развитие."
Преди седмица Плевнелиев обяви, че ще има трима вицепремиери.
"Трябва да има заместник министър-председател, който да бъде икономически компетентен, който да задава посоката на развитието. Министърът на труда и социалната политика трябва да бъде вицепремиер. Трябва да има и трети вицепремиер, който да отговаря по еврофондовете. Еврофондовете са изключително важни за България, още повече по време на криза".
Водещи
-
Европейският парламент увеличи правата на пътниците във въздушния транспорт
Подкрепа за действащите права
07.07 | 17:45
-
Протестиращи се събраха пред Софийския районен съд, където се провежда заседание по делото срещу Габриела Сашова и Красимир Георгиев
Златин Младенски, председател на организацията „Мечо и приятели“, заяви, че протестите около...
07.07 | 17:30
-
На българския пазар към момента липсват данни за внесени партиди инстантна юфка от Украйна, които да са носители на бактерията салмонела
Рискове при домашното приготвяне
07.07 | 17:15
-
ПБ предлага отпадане на хартиените бюлетини с изключения за малките секции 3
По думите му целта е да направят изборното законодателство по-честно и с по-голямо доверие.
07.07 | 17:00
Най-четени
-
Нова вълна заплахи за бомби в страната
Няколко ключови административни сгради в центъра на Пловдив бяха евакуирани след получен...
07.07 | 15:15
-
Пеевски похвали Радев за завоя по договора с "Боташ"
"Този жест от турска страна е пример за добросъседски взаимоотношения, които за нас са особено...
07.07 | 14:45
-
Криминалистът Иван Савов: По телата на Калушев и двете момчета е имало следи от връзване
Криминалистът категорично изрази мнението си, че официалната версия за случилото се съдържа...
07.07 | 12:15
-
Керемедчиев за замразяването на договора с "Боташ": Вижда се отстъпчивата страна на Турция
По думите му САЩ постепенно променят формата на подкрепата си за Украйна.
07.07 | 12:30