Марио Любенов – Заека няма да лежи в лудница 12.07 | 15:05
Обвиненият в убийството на Мирослава твърди, че не я познава

Майката на Марио Любенов – Заека, обвинен в убийството на 17-годишната Мирослава от Перник, твърди, че синът й е съсипан и не са му давали лекарства от месеци. Тя повтори твърденията на сина й, че не познавал Мирослава, предаде БТА. На днешното заседание съдът в Перник отказа да настани обвиняемия в клиниката за психично болни в Ловеч.
Съдията по делото Петър Михайлов заяви, че не е уважил иска, защото Окръжна прокуратура не е успяла да се мотивира каква е причината Марио да бъде настанен точно в клиниката в Ловеч, която била за осъдени престъпници.
Адвокатите на Заека коментираха отказа като опит делото да се протака. Според тях различните експертизи целели да се загуби информацията от мобилните оператори, които доказвали, че по време на убийството на тийнейджърката Марио е провеждал
разговори от вкъщи.
iNews припомня, че Мирослава Николова изчезна на 7 ноември миналата година, а месеци по-късно – на 12 януари, бе открита мъртва. Докато момичето бе в неизвестност МВР лансира тезата, че е избягало в чужбина.
Първият заподозрян, който се самоуби – Стойчо Стоев-Чочо, който бе направил самопризнания за участието си в отвличането на девойката и стана ключов свидетел срещу основния заподозрян за убийството ѝ, се самоуби в деня, в който тялото ѝ бе намерено.
Единственият обвиняем за смъртта на Мирослава е Марио Любенов – Заека, който е в ареста.
Водещи
-
По-малко загинали, но повече тежко ранени при катастрофи през 2024 година
Критики към работата на институциите
01.08 | 17:20
-
9 деца от София, дошли на спортен лагер във Варна, са със стомашно-чревно разстройство
Децата са на възраст между 7 и 12 години. Настанени са в семеен хотел в града.
01.08 | 17:00
-
20 деца продадоха играчките си, за да дарят на дядо, останал без дом заради пожар
От къщата на възрастния мъж са останали само руини. Отскоро този фургон е новият му дом.
01.08 | 16:45
-
Пожарът в района на Илинденци продължава да гори, но огнищата са под контрол
При необходимост ще информираме, каза още кметът на Струмяни.
01.08 | 16:30
Най-четени
-
Митко Павлов написа хаплив коментар за Димо Алексиев, Ралица Паскалева му отговори
Ралица Паскалева по-късно изясни в коментар, че не оправдава действията на Алексиев, а...
01.08 | 11:59
-
Започва Богородичният пост - един от четирите многодневни периоди на въздържание в православния календар
Богородичен параклис
01.08 | 09:15
-
Годжи: Слави Трифонов спаси малкия ми син!
Годжи разказва как записването му в музикалното училище в Плевен изцяло преобръща живота му.
01.08 | 12:15
-
Киселова: Опозицията търси начин за консолидация
"Темата а КПК минава от едната крайност в другата, от това да изберем най-читавите хора до...
01.08 | 11:30