Мелник няма да избира повече кмет 27.10 | 13:45
Едва 180 души живеят в най-малкия град у нас
Най-малкият град в България - Мелник вече стана толкова малък, че няма право сам да си избира кмет. Жителите на градчето са намалели до около 180 и така следващият градоначалник ще бъде назначен, а не избран. Независимо от това местните хора са спокойни и силно се надяват Мелник да се развива като туристическа дестинация, предаде NOVA.
Малкото останали се събират близо до мегдана край изоставена сграда, която в миналото е била турски конак, после е станала общежитие, а днес изглежда отчайващо рухнала. Пред тази сграда вървят закачките на мелнишките младежи.
В Мелник хората си имат проблеми. Да, някой ще каже малки проблеми, но пък в малкия град местните си държат на исканията.
"Училището, което е много зле и то трябва да се ремонтира. Трябва по-често да се хвърля боклука, защото лятото много мирише", разказаха местните жители.
Единственото препитание тук са механите и ресторантите. И затова борбата между местните хора, и преди, и след избори е, кой ще привлече повече клиенти.
Ако се провеждаха избори за туристическа дестинация Мелник щеше да отиде поне на балотаж, шегуват се в градчето. И не са далеч от истината, защото забележителностите в района са десетки.
Водещи
-
България плаче за Димитър Пенев
Спортният свят с трогателни думи за сбогом към Стратега
03.01 | 18:00
-
Димитър Манолов: Удължителният бюджет по-скоро ме тревожи, отколкото да ме радва
По думите му нова редовна план-сметка е малко вероятен преди средата на годината
03.01 | 17:40
-
Мадуро и жена му са на борда на „Иво Джима“
Пътуват за САЩ, където ще бъдат съдени за наркотероризъм
03.01 | 17:21
Най-четени
-
Кола на заден ход блъсна и уби пешеходец
Трагедията се е разиграла в еленското село Руховци
03.01 | 12:40
-
Кой беше Димитър Пенев?
Стратега от Мировяне радваше родните футболни фенове десетилетия наред
03.01 | 14:00
-
Ураганен вятър с пориви над 120 км/ч нанесе сериозни щети във Враца
От общината призовават хората да останат по домовете си
03.01 | 10:00