Метла в още 7 областни управи 15.02 | 12:12
Правителството смени губернаторите, които ще се борят за места в новия парламент

Още 7 областни управители сменя правителството. Това съобщи говорителят на кабинета Ирина Белчева. Причината - подадени от страна на областните управители молби за отпуск, за да се включат в партийни листи.
"Министър-председателят нямаше намерение да прави повече промени сред областните управители, но това би поставило под въпрос честността и прозрачността на проведените избори в тези области. Ето защо ще има смени на областни управители във Видин, Габрово, Стара Загора, Смолян, Пазарджик, Плевен и Перник", обясни тя, предаде БНР.
Преди седмица правителството смени 14 областни управители. Това предизвика остра реакция от страна на някои партии, които обвиниха служебния кабинет в чистка и изпълняване на поръчки. В Министерски съвет пък отбелязаха, че това се прави с цел да се гарантира нормалното и честно провеждане на предсрочните парламентарни избори.
Водещи
-
МВР ще уведомява за изтичане на лична карта, паспорт и шофьорска книжа
Ще се обаждат и ще пращат имейли, предвижда проект за постановление на Министерски съвет
17.10 | 17:30
-
Чакат ни 57 смъртоносно горещи дни до края на века
Това е еквивалентно на близо два допълнителни месеца екстремни горещини
17.10 | 17:15
Най-четени
-
Какъв църковен празник отбелязваме на 17 октомври?
Не давайте пари назаем днес и още народни поверия за деня
17.10 | 09:15
-
Захлаждане и валжи в цялата страна
Максималните температури ще бъдат предимно между 13° и 18°, в София – около 13°
17.10 | 09:00