Миков: Искаме силна държава, а не силна власт на един човек 05.09 | 16:47
БСП Лява България откри предизборната си кампания

"Ние искаме силна държава, не силна власт на един човек. Държава, която може да влезе в икономиката и да я регулира. Държава, която може правилно да прецени нуждите на обикновения човек в селото, в малкия град, в големия град, дори и в столицата. Ние имаме силата и волята да направим тази политика". Това заяви Михаил Миков, председател на "БСП Лява България" по време на откриване на кампанията на коалицията.
Той посочи, че предстои една тежка кампания, в която българската десница ще мобилизира финансов, медиен и организационен ресурс, за да прекъсне това, което е започнато по отношение на лявата политика.
"Ние трябва да докажем, че имаме силата и волята да представляваме по-голямата част от българския народ. Ще бъде трудно. Ще има атаки - и персонални, и срещу партията, и срещу коалицията. Но съм убеден, че историята на лява България от 120 години е упора, а вярата в бъдещето, бъдещето на нашите деца, на децата на България на развитието на България е силата, с която ние ще спечелим тази кампания", заяви Миков.
Той посочи, че Лява България иска защита на труда, на физическия и умствен труд, независимо дали е на работника на полето или на академичния преподавател. "Лява България иска повече справедливост за малкия и среден бизнес, защото не е тайна за никого, че отчаянието в предприемчивите е в крайна фаза, когато става въпрос за обществени поръчки", това заяви Миков и посочи още че е нужно друго отношение към младите и към майките.
Според него тази кампания за пореден път ще постави на изпитание възможности на левите да се стигне до всеки човек.
Миков призова всички политически партии, участващи в тази, за по-малко от година и половина трета кампания. "Нека всеки да отдели по нещо, за да помогнем на тези, които се чувстват изолирани. Да помогнем на тези, които всеки ден смятат, че държавата е мащеха за тях", уточни той.
Водещи
-
Над 60 пожарникари се борят с огъня между селата Доситеево и Коларово
Осигурени са условия за пожарникарите
05.08 | 10:30
-
Туристите са похарчили рекордните 1 млрд. долара за сувенири в Турция
Броят на посетителите е нараснал с 1,7 процента, надхвърляйки 25,53 милиона
05.08 | 10:15
-
Днес ще бъде въведена временна промяна в организацията на движението по автомагистрала „Хемус“ в област 2
Очаква се дейностите да приключат в рамките на деня, при подходящи метеорологични условия.
05.08 | 09:59
-
63 г. след смъртта на секссимвола на всички времена
Емблематичната кариера на Мерилин Монро е оставила трайно наследство в Холивуд, но последните...
05.08 | 09:45
Най-четени
-
27 г. от смъртта на Тодор Живков
Стилизиран венец с цветовете на руското знаме е положен на гроба на диктатора Тодор Живков
05.08 | 09:00
-
Кога пациентът заплаща за преглед в Спешната помощ?
Ако се налага хоспитализация, лечението на здравноосигуреното лице се заплаща по съответната...
05.08 | 08:59
-
Специализирана полицейска операция за спазване на пътните правила обхвана цялата страна
Летни проверки
05.08 | 08:45