Министър Вучков за катаджията, взел подкуп: Подобни прояви са ежедневие 18.11 | 13:55
Според него тези "законни" действия не са тайна за никого

Едва ли е тайна, че подобни прояви са ежедневие. Така министърът на вътрешните работи Веселин Вучков коментира видеоклип в социалните мрежи, на който се вижда как пътен полицай от София взема подкуп от водач на лек автомобил.
Според Вучков е необходима система за антикорупционна политика. Министърът се срещна с генералния директор на Европейската служба за борба с измамите (ОЛАФ) Джовани Кеслер.
От своя страна той заяви, че са нужни някои реформи по отношение на ангажиментите, които България е поела. Веселин Вучков уточни, че конкретни параметри в тази насока не са били обсъждани, но Кеслер посъветвал България да прочете внимателно онова, което ще пише в доклада на Европейската комисия в края на януари.
"В него се очаква оценка за работа на спецсъда и на спецпрокуратурата, както и на звеното за борба с корупцията (БОРКОР)", допълни министърът. Двамата с Кеслер не са обсъждали конкретни дела и цифри, стана ясно след срещата, предаде БТА. "Българското звено за защита на финансовите интереси на Европейския съюз - АФКОС остава в МВР, независимо от обсъжданите реформи в министерството", посочи Вучков.
Във видеото се вижда как полицай проверява документите на шофьор, но след като му връща личната карта и шофьорската книжка, ръката му остава да виси вътре в колата през отворения прозорец. Шофьорът подава банкнота, а униформеният я смачква и прибира.
В Закона за МВР, при наличието на данни за извършено дисциплинарно нарушение, е предвидено и най-тежко наказание "уволнение".
Водещи
-
Кои са момчетата, станали световни вицешампиони по волейбол?
Спортистите успяха да разплачат България от радост
30.09 | 20:45
-
Стефан Янев: Има пропаганда в публичното говорене за зачестилите атаки с дронове
“Те не са пряка заплаха, но са опасни за полетите”, допълни бившият министър на отбраната
30.09 | 20:15
-
Два големи пожара бушуват в Хасковско, има изгорели къщи и коли
Пламъците на единия пожар са стигнали до местната болница
30.09 | 20:00
Най-четени
-
Вече са факт новите приети правила по Закона за движение по пътищата
По отношение на пешеходците законът вече изисква те да бъдат особено внимателни и...
30.09 | 11:15
-
Мерц: ЕС вече не е в мир в Русия
По думите му Москва води „война срещу нашата демокрация и срещу нашата свобода“, като целта е...
30.09 | 15:30