Мисия на ЕП ще инспектира как се грижим за бежанците 12.01 | 19:54
Тя ше посети центровете за настаняване

Мисия на Европейския парламент ще инспектира дали България осигурява необходимите условия на живот на бежанците.
Тя ще пристигне у нас на 20 януари и ще проверява как се справяме със ситуацията с търсещите убежище до 23 януари.
Това информира евродепутатът Светослав Малинов, цитиран от БНР.
В делегацията ще влязат представители на европейската Комисия по правораздаване и граждански свободи, както и български депутати от ЕП.
Най-вероятно мисията ще посети центровете в Пъстрогор и Харманли. Представителите й ще се срещнат с почти всички председатели на организации, които са пряко ангажирани с държавни институции, неправителствения сектор и международните - ООН и Червения кръст.
След приключването на посещението ще бъде изготвен документ, в който ще се посочат проблемите, които има страната ни, както и начините за тяхното разрешаване.
"Става дума за продължаване на финансирането към България и колкото по-рано дадем заявка, че разбираме проблемите, толкова повече помощ ще получим , и то помощ, не само финансова, дори с правните процедури, които са много тежки и мъчителни за самите хора, които трябва да стоят в неизвестност" , коментира Малинов.
Водещи
-
"Възраждане" иска оставката на шефа на АЕЦ "Козлодуй"
17.07 | 14:20
-
НС прие законодателни промени във финансирането на общински проекти
Те бяха одобрени на първо четене
17.07 | 14:10
-
Военен застреля с въздушна пушка 23-годишен мъж в Каравелово
Предстои да бъдат назначени експертизи
17.07 | 14:00
Най-четени
-
Божанков и Цончо Ганев се помириха
Миналата седмица Явор Божанков поиска Цончо Ганев да освободи мястото на председателстващ...
17.07 | 10:45
-
Ключов ден: Апелативният съд решава за кмета на Варна
Вчера заместник-кметът на Варна Диан Иванов се отказа от показанията си срещу Коцев,...
17.07 | 09:15
-
Електрическите тротинетки получиха нова регулация след гласуването в парламента на промените в Закона за движение по пътищата
Депутатите забраниха на деца под 16 години да карат тротинетки, а защитната каска стана...
17.07 | 10:59
-
С жива верига жителите на три села блокираха главния път Добрич - Силистра
От общината са готови да помогнат за решаването му.
17.07 | 10:15