Митов: Поискахме оставката на вътрешния служебен министър Иван Демерджиев 09.11 | 11:14
“Време е да има редовен кабинет, от миналата година говорим, че има проблем с охраната по границите, Бойко Рашков докато беше вътрешен министър се занимаваше с всичко друго, но не и с този проблем”, подчерта още Митов
"Поискахме оставката на вътрешния служебен министър Иван Демерджиев, който носи политическата отговорност и тази на главния секретар на МВР, който носи оперативната отговорност”. Това заяви Даниел Митов от ГЕРБ в парламента по повод загиналия полицай край Елхово.
"Липсва координация между българското правителство и Република Турция и Гърция очевидно, а това до преди години не можеше да се види. Откакто дойдоха ПП и служебните правителства на Радев, започнаха проблемите с мигрантски натиск и проблемите с охраната на границата”, коментира още Митов. Той уточни, че има и пик в трафика на наркотици, но не е ясно какви мерки се предприемат в тази посока.
"Време е да има редовен кабинет, от миналата година говорим, че има проблем с охраната по границите, Бойко Рашков докато беше вътрешен министър се занимаваше с всичко друго, но не и с този проблем”, подчерта още Митов.
Атанас Атанасов пък от ДБ коментира, че проблемите с мигрантския поток се натрупват с годините. "За тази ограда бяха похарчени 200 млн. Тези негативни последици не са вследствие от работата на Демерджиев, те са от времето на ГЕРБ, така че Борисов да не бяга от отговорност”, подчерта още Атанасов.
Водещи
-
Стотици близки, приятели и почитатели изратиха Калин Терзийски в последния му път
"Моят човек тръгна", лаконично кратка бе в скръбта си Ивана - майката на детето му и жената,...
24.01 | 18:00
-
В България вечеряме в ресторант за 40 евро, в Швейцария за 160
Статистика сравянва тристепенно меню в европейски градове
24.01 | 17:20
-
Огромна зимна буря минава над Северна Америка
Код за опасно време в 16 щата за 170 милиона американци
24.01 | 16:59
Най-четени
-
Край на смяната на левовете в евро в чейндж бюрата
Това става ясно от изменения в наредбата, публикувана в Държавен вестник
24.01 | 10:00
-
България внася 9 пъти повече зеленчуци и 5 пъти повече плодове, отколкото изнася
Само за първите осем месеца на миналата година у нас са влезли над 68 хиляди тона домати,...
24.01 | 11:00
-
ЕС с промени в правилата за летене: Пътниците с ръчен багаж без такса на борда
Няма да плащаме и за да седим до детето си
24.01 | 13:00