Моника Йосифова иска прокуратурата да я провери за "Хохегер" 18.03 | 16:31
ГЕРБ продължавали да разпространяват лъжи
Половинката на лидера на БСП Сергей Станишев Моника Йосифова поиска прокуратурата да я провери по случая "Хохегер".
Тя настоя за това с писмо до главния прокурор Сотир Цацаров, като твърди, че от ГЕРБ тиражират лъжливи и спекулативни твърдения, накърняващи репутацията ѝ.
Скандалът "Хохегер" избухна в началото на миналата година, когато управляващите обвиниха правителството на Станишев, че е облагодетелствало Моника Йосифова чрез сключване на договор с австрийския лобист Петер Хохегер. По договор за кампания за утвърждаване на положителния имидж на България в ЕС са му изплатени 1,5 млн. Евро, като от ГЕРБ твърдят, че част от средствата са се върнали в PR агенцията на Йосифова.
Сега половинката на Сергей Станишев изтъква, че специално създадената по случая комисия в Народното събрание, която трябваше да изясни случая, е създадена с политически замисъл, действала е тенденциозно и за 7 месеца не е изискала, нито разгледала определена документация.
"Докато моята дейност като подизпълнител беше детайлно обсъждана, обследвана и проверявана, дейността на другите подизпълнители по договорите с д–р Хохегер - тази на г-жа Юлиана Николова, както и дейността на представителите на д-р Хохегер в България - г-жа Росица Велкова и г-н Ивайло Георгиев (за които стана ясно, че са работили за времето на изпълнението на горецитираните договори, така и към момента за ПП ГЕРБ), бе необяснимо пренебрегната и неизяснена от Комисията", изтъква Моника Йосифова в писмото си.
Тя изтъква и че парламентарната комисия възложи на НАП проверка по договорите и фактурите на фирмата ѝ, което смята за незаконно.
Тя припомня, че в крайна сметка комисията е излязла с доклад, в който няма обвинения, "вече бивши министри от подалото оставка правителство на г-н Борисов и депутати от ПП ГЕРБ, продължават да отправят публично тенденциозни и неоснователни изявления, които злепоставят доброто ми име в обществото".
В писмото Моника Йосифова иска от главния прокурор проверка, която да изясни дали тя е извършила нарушение на закона, както и дали възлагането на проверка на НАП не е превишаване на правомощия.
Водещи
-
"Възраждане" предлага отлагане на новата методика за такса смет с една година
От парламентарната група на Костадин Костадинов искат системата за определяне на налога да се...
14.11 | 12:15
-
Юристи: Няма как Благомир Коцев да управлява Варна от ареста
Славов потвърди, че дори ежедневната кореспонденция на един кмет е несъвместима с режима в...
14.11 | 11:59
-
Тревожни данни за болните от диабет у нас
Счита се, че в България хората с диабет са около 770 000. Според изчисленията средно на всеки...
14.11 | 11:30
Най-четени
-
Бойко Борисов: Избраният за особен управител на "Лукойл" има опит и не е бил министър
Попитан дали обмисля ограничаването на бонусите в държавната администрация, той заяви, че е...
14.11 | 10:15
-
Слабо налягане и възможно замътване на водата в редица квартали заради авария в София
Ще бъдат засегнати Военномедицинска академя, и Александровска болница.
14.11 | 10:45
-
Проблеми с водата в Сливен
Към момента вода има. Хората на място обаче споделят разнопосочни данни за това дали има или...
14.11 | 10:30
-
Днес е последният ден, в който шофьорите могат да карат автомобилите си с гуми, неподходящи за зимни условия
Изискването е от 15 ноември до 1 март всички автомобили да са оборудвани със зимни гуми или с...
14.11 | 11:00