Мутафчиев към ГЕРБ: Първо целувате Мая, а после ѝ искате оставката 09.05 | 10:57
Социалистът определи искането на ГЕРБ като политическо лицемерие
Дебатите за исканата от ГЕРБ оставка на заместник-председателя на Народното събрание Мая Манолова изпокара мнозинството и опозицията.
Депутатът от Коалиция за България Петър Мутафчиев обвини ГЕРБ в политическо лицемерие и им припомни, че в сряда, когато Манолова почерпи за рождения си ден, те са я целували и прегръщали, а днес ѝ искат оставката.
"Това е деструктивният подход на ГЕРБ. Ще ви припомня две събития от тази седмица – в сряда в 11:00 часа г-жа Манолова празнува рожден ден. Цялата група на ГЕРБ я поздрави и я целува, и ѝ пожела да бъде все така добър ръководител", заяви депутатът.
Народният представител се бе подготвил и със снимков материал, на който заместник-председателят на ПГ на ГЕРБ Цецка Цачева целува Мая Манолова по случай рождения ѝ ден. "Аз съм убеден, че Бойко Борисов и Цветан Цветанов съжаляват, че не можеха да отидат. В четвъртък внесохте искане за оставка. Кога бяхте искрени – в сряда или в четвъртък", попита той.
Народният представител от ГЕРБ Светослав Иванов защити колегите си и заяви, че само хора с тесен мироглед, вглъбени в себе си, не могат да оценят тези елементи, които всеки възпитан човек трябва да носи. "Няма нищо лошо да пожелаеш здраве и дълголетие на човек, когото познаваш, на рождения му ден", каза Иванов.
От ДПС пък определиха дебата за оставката на Манолова като политически фарс и подчертаха, че няма да вземат участие в него. "Това е политиката на ГЕРБ – да пречи на конструктивната работа на Народното събрание, да губи времето му. Да ползваш процедура, за да правиш с нея политика, е несъстоятелно. Днешното искане е поредният опит да се бламира Законът за МВР", възмути се народният избраник Йордан Цонев.
Водещи
-
Турция върна в България мъж, обвинен за убийство
Експулсираното в България лице е издирвано за „умишлено убийство на партньора си“.
27.10 | 16:45
-
33 159 деца са родени от деца за последните десет години в България
Образованието е ключът
27.10 | 15:59
-
Психотерапевт: Понякога е толкова плашещ, че не смеят да излязат от дома
Някои форми на мигрена са съпроводени със световъртеж. Това коментира психотерапевтът д-р Катя...
27.10 | 15:45
Най-четени
-
Скъсаха от подигравки Алекс Богданска
Въпреки шегите, мнозина защитиха Богданска, отбелязвайки, че не всеки има смелост да облече...
27.10 | 12:00
-
Сериозно наводнение блокира трафика по бул. „Шипченски проход“ в София ОБНОВЕНА
Красимир Димитров от аварийните служби заяви, че причината за наводнението е листната маса,...
27.10 | 14:45
-
Река Елешница тази сутрин е преляла в района на Рилския манастир
Тя е четвъртият по големина приток на Струма.
27.10 | 11:30