Мъртвото бебе в Рила е било със сърдечен порок 03.05 | 11:11
То било донесено е в Спешна помощ – гр. Рила от бащата, който в паниката си първо излъгал, че го е намерил на улицата

Донесеното в болница тази сутрин бебе в град Рила е родено със сърдечен порок и въпреки оказаните му реанимационни действия, не е било спасено, предаде БГНЕС.
По-рано днес двумесечното бебе, увито в пелени, беше прието в 7.25 часа мъртво в Спешно-приемно отделение на МБАЛ-Благоевград.
Първоначално то е било донесено от мъж в Спешното на гр. Рила, който казал, че го намерил на улицата по очи. Впоследствие се оказало, че около 35-годишният мъж му е баща.
По неговия разказ той видял рано сутринта, че бебето не диша, опитал сърдечен масаж, но то било вече посиняло. Занесъл го във Филиала на спешната помощ в Рила. В паниката си казал, че го е намерил на улицата. Приелият бебето фелдшер Мирослав Корчев разказа, че бащата буквално влязъл в спешната помощ и оставил бебето на масата.
То било веднага качено в Спешна помощ, която поела към МБАЛ – Благоевград. По пътя Корчев опитал реанимационни действия, включително подаване на кислород, но бебето било вече мъртво.
Веднага след родителите, към 8.15 в спешното пристига полицейска патрулка. Униформените са взели показания на родителите, след което те са поети от следствен екип. Родителите на починалото бебе не са от малцинствата, а една от бабите е медицинска сестра в благоевградска специализира болница.
Към 9.30 часа тази сутрин тялото на починалото момченце е транспортирано за аутопсия в Кюстендил, за установяване причините за смъртта му.
Водещи
-
Диана Дамянова: Избори в следващите месеци са въпрос на политическо оцеляване за Радев
"Борисов и Пеевски са твърдо решени да не допуснат предсрочен вот", категорична е тя
18.08 | 18:00
-
Украйна спря петрола за Централна Европа
Това съобщ министърът на външните работи и външната търговия на Унгария Петер Сийярто в...
18.08 | 17:45
-
Бивш директор в Google с плашещо предупреждение за близкото ни бъдеще
Идва 15-годишна дистопия*, твърди Мо Гаудат
18.08 | 17:30
-
"Биг Брадър" се завръща на малкия екран през септември
15 съквартиранти влизат в риалитито на 21-и
18.08 | 17:15
Най-четени
-
Катастрофа с тирове на един от входовете за Пловдив затапи АМ "Тракия"
Задръстването е над 5 километра
18.08 | 10:30
-
Запали се сметището в пловдивско село
Сигналът за пожара е подаден към 05:30 ч. в понеделник
18.08 | 10:45
-
Омбудсманът внася в НС искане за назначаване на свой заместник
В петък се проведе изслушване на трите кандидатки за поста - Деница Димитрова, Марина Кисьова...
18.08 | 09:45