НА ЖИВО Какво показа проверката в "Шейново" заради разменените бебета 09.01 | 15:14
Започва проверка на всички акушеро-генекологични отделения в страната, които са над 130, за да не се допускат подобни нарушения

Изпълнителният директор на Агенция "Медицински надзор" проф. д-р Росен Коларов дава брифинг за резултатите от извършената проверка на Втора специализирана акушеро-гинекологична болница за активно лечение - Шейново" ЕАД във връзка с разменените бебета в лечебното заведение.
Проверката е била между 21. 12.2022 и 4.01.2023 година. Изготвен е констативен протокол, който е връчен на лечебното заведение и предоставен на министъра на здравеопазването. Пратено е и писмо до Агенция за закрила на детето.
В констативния протокол са отразени пропуски, неточности и незпазване на някои изисквания в нормативната уредба, поради което ще бъдат образувани актове за административни нарушения. Дадени са и задължителни предписания. Констативният протокол ще бъде изпратен и до разследващите органи, където също върви проверка по случая.
Започва проверка на всички акушеро-генекологични отделения в страната, които са над 130, за да не се допускат подобни нарушения.
Ще се въведе и рискбазиран надзор - ще се оценят онези рискови моменти, които с важни, за да се предотвратяват подобни действия.
По-рано днес директорът на болница "Шейново" д-р Румен Велев заяви, че се обмислят нови механизми за контрол. От болницата проучват дали ще може да бъде въведена нова система, която автоматично генерира специални гривни с баркодове. По този начин ще се изключи възможността от субективна грешка.
Водещи
-
ЕС готви нови разпоредби за бракуването на коли
С тях ще се сложи край на подхода технически ефективен автомобил да бъде бракуван само поради...
25.07 | 20:46
-
Няма подкрепа от ЕС за държавите от Черноморския регион въпреки последиците от военните действия
Това се казва в Резолюция на Икономическия и социален съвет в България
25.07 | 20:30
-
Властите в Сърбия запечатаха ресторанта на Емир Кустурица
Заведението се намира в eтноселото Дървенград
25.07 | 20:15
-
Любомир Дацов с коментар: До какво би довело замразяване на цените
Единият подход е на „меки мерки”, другият – на „твърди”
25.07 | 20:00
Най-четени
-
Награждават граничаря, прострелял марокански мигрант край Звездец
Граничният полицай стрелял по мароканеца, когато го доближил на ръка разстояние, уточни шефът...
25.07 | 13:30
-
Навършва се една година от взривовете в Елин Пелин
А година по-късно – важни въпроси все още са без отговор.
25.07 | 10:45
-
Дрането продължава: Сурвакат ни с нова такса за вода
Проектозаконът вече е приет от Министерски съвет, предстои да го гласуват в парламента
25.07 | 16:30