НДК няма да се приватизира 04.05 | 12:39
Националният дворец на културата ще стане държавно акционерно дружество, реши МС
НДК да стане държавно акционерно дружество. Това реши Министерският съвет на заседание днес, съобщиха от Министерството на финансите.
От 1986 година НДК съществува като търговско стопанско обединение, но в днешното законодателство няма такъв регламент. НДК ще бъде държавна компания, еднолично акционерно дружество с пълна прозрачност и отчетност, каза Дянков.
Временно НДК ще бъде под шапката на Министерството на финансите, през което време ще се извърши и финансов одит, който вече е започнал. Одитът ще обхване последните 10 години.
След този период за него ще отговаря Министерството на културата. НДК няма да се приватизира. Бордът на директорите ще бъде от петима души.
Водещи
-
Гълъб Донев каза какво предвижда Бюджет 2026 (ВИДЕО)
Финансовият министър) подчерта, че в момента бюджетният дефицит е прекомерен и изисква...
24.06 | 17:15
-
Трафикът от изкуствен интелект за първи път надмина човешкия
Около 40% от публикациите във Facebook са дело на автоматизирани ботове
24.06 | 18:00
-
Волейболистите биха Италия в повторение на финала от СП
Най-резултатен за България беше Александър Николов с 19 точки
24.06 | 17:45
-
В Букурещ приеха закон за обединението на Румъния и Молдова
Президентите на двете държави имат различни мнения по въпроса
24.06 | 17:30
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15
-
Румен Радев: Американските самолети ще напуснат до края на месеца
Американските военни самолети на летището в София
24.06 | 12:00