На официалния имейл на Окръжния съд в Плевен са получени нови груби заплахи към магистрати 27.02 | 11:30
Първоначално съобщенията съдържали името на съдия Владислава Цариградска, по-късно обаче пристигат заплашителни имейли с нецензурни думи, насочени и към останалите съдии.
На официалния имейл на Окръжния съд в Плевен са получени нови груби заплахи към магистрати, съобщи пред бТВ председателят на Окръжния съд в града Весела Сахатчиева.
Първоначално съобщенията съдържали името на съдия Владислава Цариградска, по-късно обаче пристигат заплашителни имейли с нецензурни думи, насочени и към останалите съдии.
Първите съобщения пристигат на 19 февруари след убийството на Мартин Божанов - Нотариуса и публичните изяви на съдия Цариградска, която се движи с охрана.
Заплашителните имейли гласят, че съдиите са "необразовани" и "корумпирани" и че определени органи от тялото им ще бъдат изкормени. "Искаме кметовете в затвора, няма да се върна в България да работя", "Ние сме извън закона, законът казва смърт за вас", както и че съдиите защитават политиците.
Това продължава вече седмица. Заплахите пристигат от неделя на официалната поща на Районен съд Плевен, като вече има близо 50 подобни съобщения. Не са посочени конкретни имена на съдии, по-често е споменавано това на Владислава Цариградска. Заплахите идват от три различни имейл адреса. Според Сахатчиева човекът може би умишлено се представя като нискоинтелигентен, не може да каже и дали става въпрос за група или не.
Сигнали до ГДБОП в София вече са изпратени, сезирани са и всички институции. "Това са официалните имейли на съда, тук получаваме всички имейли и документи. Това пречи на нашата работа", каза Сахатчиева.
Водещи
-
Заплатите вече са в евро без подписване на анекси към трудовите договори
Данъците - декларирани в лева, заплащани в евро
05.01 | 14:15
-
Летище “Васил Левски”-София вече работи нормално и полетите се изпълняват по разписание
На 4 януари общо седем кацащи полета са били пренасочени от летище "Васил Левски" към други...
05.01 | 13:59
-
Македонци: Вие не го сакате лево, оти па ние да го зимаме?
Край на пазаруването с левове
05.01 | 13:30
Най-четени
-
Спекула с цените на паркинг в Плевен
На 31.12 един час престой на паркинга е струвал 1 лев, а след 1 януари вече е 1 евро.
05.01 | 11:00
-
Очаква се в следващите дни президентът да връчи първия мандат за съставяне на правителство
Президентът повдигна и темата за бюджета и посочи, че загадка за хората извън парламента е...
05.01 | 09:45
-
Кога да посетим фризьора (5 – 11 януари)
Луна в Дева – За здраве и перфектна структура (6, 7 и 8 януари)
05.01 | 10:30