На прага на еврозоната: Кога ЕС ще одобри България за приемане на единната валута 28.05 | 10:26
Това означава, че след това министрите от Еврогрупата и първите европейски финансисти от ЕКОФИН в Люксембург ще се произнесат по доклада

Европейският съюз скоро ще одобри кандидатурата на България за приемане на еврото още на 1 януари 2026 г., с което страната ще стане 21-вият член на валутния съюз на блока. Това съобщи "Политико", позовавайки се на официални лица от Европейската комисия и Европейската централна.
"Политико" даде официалност на това, което се говори в Брюксел през последната седмица", заяви кореспондентът на NOVA Антоанета Николова. По думите ѝ следващата сряда - на 4 юни, ЕК и ЕЦБ ще представят конвергентния доклад за страната ни. Това, коет неофициално се знае, че той ще е положителен за нас.
Това означава, че след това министрите от Еврогрупата и първите европейски финансисти от ЕКОФИН в Люксембург ще се произнесат по доклада. Становище ще дадат най-вероятно до края на юни и държавните и правителствени ръковоители от ЕС по време на редовното заседание на Европейския съвет. Ако те през юли дадат зелена светлина, това ще означава, че България ще стане най-новият член на еврозоната.
Водещи
-
Комисията за защита на конкуренцията разреши две концентрации при търговията на дребно с горива
Комисията установи, че предвид комбинирания пазарен дял на територията на София област, общо и...
02.10 | 01:59
-
Заради обилните дъждове: Министър Митов свиква работно съвещание в сградата на МВР
Ще бъде обсъдена готовността на институциите за и координация на действията за осигуряване на...
02.10 | 12:45
-
Васил Терзиев: След падането на първия сняг на Витоша опесъчаваме пътищата, усложнения няма
Терзиев поясни какъв е подходът на местната власт
02.10 | 12:15
-
ДБ: Борисов не иска да се разкрие какво е ставало в ДАИ и затова призова да бъде закрита
Вчера ГЕРБ и мнозинството направиха всичко възможно да не се стигне до точката за продуктовите...
02.10 | 11:59
Най-четени
-
Протести на ловци в Старозагорско в събота 2
По думите му съмненията за бракониерство не са потвърдени от прокуратурата.
02.10 | 10:58
-
Тежък трафик и километрични задръствания на автомагистрала "Тракия"
Причината - нов ремонт на три отсечки
02.10 | 10:45