На протеста: Тук сме, защото вече ни е срам от държавата 24.10 | 21:03
Дори и да сме малко, трябва постоянство, казват на 108-мата вечер на антиправителствените демонстрации

Протестиращите под наслов "Нас не ни е страх" се събраха тази вечер за 108-ми път в центъра на столицата, за да настояват за оставката на правителството и на главния прокурор, както и за предсрочни избори, съобщава БНР.
Недоволните от управлението по традиция започнаха демонстрацията от т.нар. "Триъгълник на властта". За момента гражданското е присъствие е доста слабо.
Около 20:00 часа импровизираната трибуна, от която ежедневно се отправят посланията на протеста, блокира булевард "Цар Освободител". Протестната акция преминава спокойно.
Въпреки малкия брой протестиращи постоянните демонстрации са необходими, казват на площад "Независимост":
"Натискът, който оказва протеста, мисля, че все пак дава някакви резултати - започва да става невъзможно да се случат исканията, които имаме, просто защото няма как чисто конституционно, отделно пандемията още не е достигнала пика си, много хора започват и да се разубеждават".
"Аз съм тук, защото вече много ме е срам от това, което става в държавата, така че смятам, че трябва да се промени - само оставката на правителството и на главния прокурор няма да свършат работа. По-скоро съм тук за цялостна промяна на статуквото, на начина, по който се случват нещата", казаха участници в протеста пред микрофона на БНР.
Водещи
-
Всяка година държавата предоставя еднократна помощ от 300 лв. за родители на ученици от 1. до 4. клас и на осмокласниците
Сумата се разделя на две - за двата срока.
01.09 | 17:40
-
Най-добрият ни български тенисист Григор Димитров се прибра изненадващо в Хасково
Той се завърна в родния си град и зарадва малките тенис таланти.
01.09 | 17:20
-
Лекарите не препоръчват транспортиране на пострадалите в катастрофата край Монтана
При необходимост и в случай че състоянието на пациентите позволява те да бъдат транспортирани...
01.09 | 16:59
-
Ще настъпят промени в съдържанието на учебниците, които се използват в училищата
За някои класове се очаква това да се случи още през следващата учебна година.
01.09 | 16:45
Най-четени
-
Венета Райкова е новият автор и водещ на обичаното токшоу „Преди обед“
Със своята харизма, богат журналистически опит и признат литературен талант
01.09 | 10:45
-
Филип Буков явно не може дълго без гадже
Колкото и актьорът да обяснява, че ще си даде почивка от сериозни връзки, това хич не е така.
01.09 | 11:59
-
Военнослужещи от сухопътните войски и хеликоптер „Кугър” се включиха в битката с пожара в Рила
По думите му достигането до огъня е много трудно, тъй като пламъците са на много голяма...
01.09 | 10:30
-
Голям пожар в Белослав, горят къщи
Огънят е предизвикан от горене на кабели за извличане на цветен метал.
01.09 | 16:15