Нагласите на формациите в НС за следващите срещи на ИТН (ОБЗОР) 01.08 | 21:00
От парламентарната група на ДПС отказаха участие в срещите

В петък мандатоносителят "Има такъв народ” ще проведе две срещи - с "Възраждане” и ПП-ДБ, а в събота с ГЕРБ. Вече има потвърждение, че всички изброени ще отидат, обобщават от Нова тв.
Бойко Борисов обяви, че ще преговарят, но за обединение в следващия парламент. "Абсолютно съм съгласен с колегата Балабанов, че е време за държавници, но то беше време и преди две седмици. Считам, че тези преговори са полезни, защото биха ни научили на повече мъдрост за след изборите”, каза лидерът на ГЕРБ.
От парламентарната група на ДПС отказаха участие в срещите. И призоваха да се върви по процедура, без забавяне. "Стига с това шоу. То трябва да свърши. Разиграват българския народ. Едно обещавам аз, Делян Пеевски, ще дам истината за всички на хората. Моята кампания ще бъде развенчаване на целия политически модел. Хората трябва да видят истината и да получат ново начало”, посочи Пеевски.
В контекста на нови предсрочни избори, в сряда Пеевски заговори за заговор с участието на ПП-ДБ, в опит за отстраняване на Рая Назарян от председателското място. Днес Борисов предупреди, че това може да сложи край на всякакви бъдещи разговори.
"Дори не ми минава през акъла, че може да направят такова нещо. Защото това би значело ново мнозинство точно преди изборите, един много разсърден ГЕРБ. Веднъж преглътнахме нашите арести, веднъж преглътнахме Росен Желязков, но за Рая Назарян мисля, че партията няма да го преглътне партията. Ще ликвидират всякакви възможности за каквито и да е разговори за в бъдеще", посочи лидерът на ГЕРБ.
Христо Иванов не отговори на въпроса дали има подобен сценарий. "Много ми е интересно, откъде има тази информация, г-н Пеевски. Темата не е изобщо не е г-жа Назарян, а как ако се стигне до избори, да бъде осигурена алтернатива на потенциален кандидат за премиер, която да не е обвързана с Пеевски", обясни Иванов.
Водещи
-
България ще търси да наеме квалифицирани работници от Виетнам
Около 230 виетнамци работят у нас
17.07 | 19:40
-
Болниците пак ще имат лимити за дейностите, плащани от НЗОК
Това решение прие днес Народното събрание
17.07 | 19:20
-
Путин предрече покачване на цените на храните в Европа
Президентът на Руската федерация определи като "глупост" ограничаването на достъпа до руски...
17.07 | 19:00
-
Завръщането: Черният леопард пак е забелязан в парка "Шуменско плато"
Хищникът е бил видян на стъпалата в подножието на паметник „Създадели на българската държава“
17.07 | 18:40
Най-четени
-
Божанков и Цончо Ганев се помириха
Миналата седмица Явор Божанков поиска Цончо Ганев да освободи мястото на председателстващ...
17.07 | 10:45
-
Йотова очаква информация от институциите за оттеглените показания срещу кмета на Варна
Тя каза, че от вчерашния и днешния ден въпросите стават все повече
17.07 | 13:20
-
Електрическите тротинетки получиха нова регулация след гласуването в парламента на промените в Закона за движение по пътищата
Депутатите забраниха на деца под 16 години да карат тротинетки, а защитната каска стана...
17.07 | 10:59
-
Сблъсък в ЕС: Германия отхвърля бюджета на Урсула фон дер Лайен
Берлин се противопоставя на по-високите разходи и новите данъци, предложени от Европейската...
17.07 | 15:10