Над 2 млн. лева ще струват мебелите на Българското председателство в ЕС 27.04 | 12:22
По-голямата част от оборудването ще бъде изложено в НДК
Повече от 2,3 милиона лева ще струват мебелите на Българското председателство в ЕС през 2018 година, пише БГНЕС. Националният център по подготовката и провеждането е обявила обществената поръчка. По-голямата част от мебелите ще бъдат изложени в НДК, ще има и в Резиденция "Бояна".
Доставката на оборудването е разделена на пет части. За Председателството са предвидени 264 работни бюра, шкафове, 102 броя маси, 1272 столове и закачалки, както 184 различни видове дивани, фотьойли и кресла. Освен това ще е нужна доставка и монтаж в заседателните зали. Там ще се слагат маси, катедра, шкафове и допълнителни мебели за конференции. Най-скъпо е оборудването именно за тези зали - 1,5 млн. лв.
Средната цена за една маса е 800 лв., на бюрата - 450, столовете и закачалките ще струват около 315 лева, а креслата и диваните около 1350.
В началото на месеца стана ясно, че неизвестна фирма е изготвила техническата спецификация на мебелите. Мебелите трябва да бъдат доставени до 20 октомври тази година.
Водещи
-
Военен вертолет достави на екипажа на танкера "Кайрос" хранителни провизии и комуникационни средства
Екип на ВМС и ИА „Морска администрация“ направиха и първа бордова проверка на плавателния съ
07.12 | 16:20
-
Делян Добрев: В новия бюджет има всичко, което иска протестът
По думите му напрежението около предстоящия протест в сряда е „напълно необяснимо“, тъй като...
07.12 | 16:00
-
Българската порноактриса №1 е готова да участва в управлението на "Лукойл"
Мога да стана дясна ръка на бившия шеф на сайта за възрастни Бернд Бергмайр, ако той придобие...
07.12 | 15:30
Най-четени
-
Външните министри на България и Украйна са обсъдили двустранното сътрудничество
Андрий Сибиха и Георг Георгиев са провели телефонен разговор
07.12 | 10:20
-
Отлагат евакуационните действия на заседналия "Кайрос" заради лошото време
Предстои да бъдат изяснени причините за навлизането на кораба в териториалните води на България
07.12 | 11:00
-
Наводнения в Бургаско - евакуираха хора, задействаха BG-Alert на няколко места
Има ли бедстващи хора и какви са щетите в региона
07.12 | 10:00
-
Бойко Ноев: Протестите ще продължат!
"За да възтържествува демокрацията в България, много е важно тя да победи на президентските...
07.12 | 13:20