Над 750 000 годишни винетки изтичат в началото на 2022 г. 09.12 | 18:00
Предвид епидемиологичната обстановка, АПИ апелира шофьорите при купуване на е-винетка да използват сайта

Повече от 753 000 годишни е-винетки за автомобили изтичат в първите два месеца на 2022 г., съобщиха от пресцентъра на АПИ.
Предвид епидемиологичната обстановка, Националното тол управление апелира шофьорите при купуване на е-винетка да използват сайта: www.bgtoll.bg или мобилното приложение.
Електронни винетки могат да бъдат купени и на гише срещу плащане в брой или чрез терминал за самотаксуване - с карта, уточняват от АПИ.
215 840 безплатни електронни винетки са предоставени на хора с увреждания от началото на 2021 г. до края на ноември. Те са за близо 21 млн. лв. и са за сметка на бюджета на АПИ. 97 426 безплатни винетки са с валидност до края на януари 2022 г., 37 701 изтичат през февруари, и над 19 хиляди - през март.
Право на безплатна едногодишна е-винетка имат хората с над 50 на сто намалена работоспособност, както и семействата, които отглеждат деца с трайни увреждания до 18-годишна възраст или до завършване на средно образование, но не по-големи от 20 години.
Водещи
-
Нe Бойко Борисов, а Делян Пеевски вече е централната фигура в българския политически живот
Искането на Пеевски за закриване на Антикорупционната комисия е доста фалшива театралност,...
26.07 | 18:00
-
Страховете на хората, свързани с еврото, може да повлияят на инфлацията
Това заяви експертът по социална политика и бивш вицепремиер Ивайло Калфин
26.07 | 17:00
Най-четени
-
Борисов отсече: Трябва да пазим КПК, ако я закрият, губим 5 млрд. лева
ПП-ДБ ми пришиват като брошка Комисията за противодействие на корупцията, която те създадоха,...
26.07 | 16:00
-
Мяу! ТОЙ пак е в Шумен!
Получен е нов сигнал, че хищникът е забелязан до шуменския квартал "Мътница" в петък
26.07 | 10:20
-
Кузман Илиев за приемането на еврото: Дебат в България е практически не се състоя
Едва ли не тези, които са фенове на еврото, те са европейците, модерните, а другите, които не...
26.07 | 12:00
-
Асен Василев: Обща президентска кандидатура с ГЕРБ е изключена
Ако някой тръгне към ГЕРБ - да не разчита на нас, се казва още в поста на ПП
26.07 | 11:20