Най-сетне: Реставрират Шипка 03.03 | 14:17
Монументът не е ремонтиран от 40 години
"Паметникът Шипка ще бъде реставриран". Това заяви в ефира на Нова тв директорът на Национален парк-музей "Шипка – Бузлуджа” Чавдар Ангелов.
"Миналата година успяхме да снабдим монумента с акт за държавна собственост. В момента се изработва техническият му паспорт. През април и май започва работа по изработването на предварителното проучване. Въз основа на това ще се изработи инвестиционния проект за цялостна реставрация на съоръжението”, каза още Ангелов. Той допълни, че ремонт не е правен близо 40 години.
Мястото ще продължава да бъде достъпно за туристи, въпреки ремонтните дейности.
Водещи
-
ГЕРБ ще подкрепи "Синя България" за промени в Конституцията
От партията на Бойко Борисов ще организират дискусия по темата и ще търсят подкрепа за идеята...
24.06 | 13:45
-
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Няма данни за наличие на нефтопродукти или промишлени замърсители
24.06 | 13:30
-
Еболата стигна и Франция - първи случай на заразен
Лекар, работил в Конго, е дал положителен тест за смъртоносния вирус, прибирайки се у дома
24.06 | 13:20
Най-четени
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00
-
Делян Добрев официално е вън от политиката и парламента
От своя страна Бойко Борисов подчерта, че партията не се разделя с Добрев, а става дума за...
24.06 | 11:15