Наказание! Виновникът за взрива в Пловдив може да получи до 8 години затвор 24.02 | 15:39
Продължава издирването на извършителя

Комплексна експертиза ще установява вида на бомбата, поставена в офиса на частния съдебен изпълнител в Пловдив. Офисът на Петко Илиев на ул. "Четвърти януари" в Града под тепетата ще бъде претърсен обстойно. Проверката следва да установи количеството на взривното вещество и механизма, по който е следвало да бъде задействана бомбата.
От значение е и какви евентуални щети е могло да причини избухването ѝ, съобщи говорителят на Окръжна прокуратура в Пловдив Галина Андреева.
Бомбата бе обезвредена от експерти на МВР след получен сигнал на тел. 112. Според полицията става дума за контролиран взрив на пакета. Няма пострадали хора и не са причинени значителни материални щети. На входа на сградата има охранителни камери, чиито записи са иззети от разследващите, уточни Андреева.
По думите ѝ предстои да се установи дали са отправяни заплахи към Илиев, разпитват се множество свидетели. Законът предвижда търсене на наказателна отговорност за опит за повреждане и унищожаване чрез взрив на имущество на значителна стойност, уточни прокурорът. Продължава издирването на извършителя. Ако бъде заловен и осъден той може да получи от 1 до 8 години лишаване от свобода, съобщи БТА.
Водещи
-
„Уолстрийт джърнъл“: Пентагонът блокира използването на далекобойни ракети от Украйна срещу Русия
Това ограничава способността на Киев да използва тези оръжия в защита срещу инвазията на...
24.08 | 18:00
-
Жертва и ранени при експлозия в магазин за играчки в Москва
Евакуирани са хората от околните ресторанти и кино
24.08 | 17:20
-
Затварят пътя за Гърция през Златоград за 20 дни
Заради ремонт от гръцка страна коли ще се пропускат само в неделя и нощем
24.08 | 17:00
Най-четени
-
След преследване и катастрофа в курортното с. Лозенец: Задържаха бус, пълен с мигранти
Шофьорът избяга, издирват го
24.08 | 09:45
-
Лагард: Чуждестранните работници дадоха тласък на икономиката на еврозоната
БВП в Германия щеше бъде с около 6% по-нисък през 2019 г. без , посочи шефката на ЕЦБ
24.08 | 11:00
-
Огромни опашки на „Капитан Андреево” за влизане в България
Основна част от пътникопотока са от т. нар. гастарбайтери, пътуващи от Турция към страните от...
24.08 | 10:00
-
Средната пенсия надхвърли 1000 лв., но 40% от пенсионерите вземат минималната
Това сочат данните на НСИ
24.08 | 12:00