Налагат санкции на персонала на столична детска градина заради бягството на две деца 22.07 | 10:30
В понеделник момче на 5 г. и момиче на 7 г. избягаха от ДГ „Звънче“ и бяха открити от полицията на около 5 километра от детското заведение.
Забавена реакция на персонала е установена във връзка с бягството на двете деца от столична детска градина вчера. Това съобщи пред бТВ шефката на дирекция "Образование" към Столичната община Десислава Желязкова. По думите й виновните ще получат административни санкции – от забележка до уволнение.
В понеделник момче на 5 г. и момиче на 7 г. избягаха от ДГ "Звънче" и бяха открити от полицията на около 5 километра от детското заведение.
"Вината е на служителите, директорът в паниката си не е уведомил районната администрация, но е уведомил МВР. Вратите в детските градини не могат да бъдат заключвани по сложен начин заради мерките за пожарна безопасност", посочи Желязкова.
По думите й протоколът при такива ситуации не включва 40 минутно забавяне. "Като се случи нещо такова, първо се уведомява директорът, органите на МВР, за да се стесни периметърът, в който ще се търсят децата", допълни тя.
Желязкова обясни, че първо децата са търсени в сградата и двора на детската градина, след това в района и чак тогава е уведомена директорката. Двете деца са били част от сборна група от 20 деца, за които са се грижели един учител и един помощник-възпитател.
Започват проверки в детските градини за мерките за сигурност, след заповед на столичния кмет Васил Терзиев. Ще бъдат проверени всички 202 градини на територията на София. Според Желязкова, зачестилите случаи на избягали деца, налагат въвеждане на жива охрана в учебните заведения.
Водещи
-
Задържаха гръцкия модел Анастасиос Михайлидис от случая „Хасърджиев”
По искане на Софийска районна прокуратура е образувано производство срещу него
05.12 | 20:45
-
Поразен от Украйна танкер мистериозно доплава до България и заседна край Ахтопол
Българските институции изготвят план за реакция
05.12 | 20:30
-
Румен Петков: ПП направиха Пеевски недосегаем с промените в Конституцията
Според бившия вътрешен министър протестът е бил „яхнат“ от Кирил Петков
05.12 | 20:15
Най-четени
-
Борисов: Провокатори тормозят семейството ми! Денков търсеше Пеевски при проблем!
"Днес ще направя един тест дали работим заедно - събрахме подписи и входираме искане да...
05.12 | 11:45
-
В понеделник правителството внася коригирания проектобюджет в НС
Какви ще са параметрите на план-сметката за 2026 г.
05.12 | 13:20
-
Голяма секира: Цените в сладкарницата на Линда Петкова скочиха до небесата
За поръчковите торти на няколко етажа клиентите шушукат, че цените са "космически“, а някои...
05.12 | 11:30
-
ПП-ДБ внесе вота на недоверие към кабинета
Очакваме да отидем на избори максимално бързо, призова Божидар Божанов
05.12 | 13:10