Нападат ви агресивни кучета? Звъннете на тел. 112! 15.06 | 12:18
Това ни съветва столичният заместник-кмет Мария Бояджийска
Над 9000 са бездомните кучета в столицата по данни от последното преброяване, съобщи ресорният зам.-кмет Мария Бояджийска.
В коментар на последния случай на нахапан от кучета тя заяви пред радио "Фокус", че в момента усилията са насочени към залавяне на по-голям брой от бездомните животни.
И днес в кв. "Редута" продължава да има екипи на "Екоравновесие", които претърсват района на последния инцидент.
"Имат за задача да заловят всички кучета, които са потенциално опасни и на всички тях да бъде направен тест за агресивност, за да може в случай на агресивност тези животни да бъдат евтаназирани", обясни Бояджийска.
Те допълни, че законът е разписал такава процедура, но все пак тя не може да бъде извършена лесно.
"Нямаме право да подложим на евтаназия животно, дори то да е нападнало. Необходимо е да се направи такава проверка (за агресивност – бел. ред.) и тя се прави в присъствието на неправителствена организация за защита на животните, за да се осигури хуманно отношение към животното", поясни зам.-кметът.
В момента Столичната община е обявила обществена поръчка за изграждане на нов приют за бездомни кучета. Капацитетът му е 2000 животни и се очаква той да заработи до края на годината, каза Мария Бояджийска.
Докато новият приют стане факт, тя призова гражданите да подават сигнали за инциденти с бездомни кучета на единния номер за спешни обаждания 112 или на дежурния телефон в общината, за да може фирмата, ангажирана с проблема, да работи по-ефективно.
Водещи
-
Проф. Даниел Вълчев предупреди: Вървим към всевластие на парламента
Колкото повече агонизира държавата, толкова по-голяма вълна ще се вдигне, смята той
08.11 | 18:00
-
Не чакайте сериозни студове до средата на месеца
Това прогнозира климатологът Симеон Матев
08.11 | 17:00
-
Избраха Николай Денков за зам.-председател на "Продължаваме Промяната"
Днес се проведе Национален съвет на партията
08.11 | 16:40
Най-четени
-
Архангеловден е: Ето какво се прави, а какво е забранено
Вижте и кой празнува Имен ден днес
08.11 | 09:00
-
Промени в движението днес заради вечното дерби
Мачът започва в 15 ч. на националния стадион "Васил Левски", очакват се 30 000 зрители
08.11 | 11:40
-
Кристалина Георгиева: С въвеждането на еврото България ще стане по-привлекателна за инвеститорите
По думите ѝ предложеният бюджет защитава фискалната стабилност
08.11 | 13:00