Напрежение между протестиращи и полицаи снощи в Пловдив 21.08 | 09:55
Демонстранти блокираха ключов булевард, опънаха палатки пред панаира, полицията ги премахна
Протестиращи в Пловдив опънаха палатки пред сградата на Международния панаир в града. Така блокираха движението по ключовото кръстовище на бул. "Цар Борис III Обединител" и бул. "Марица-Север", съобщи БНТ.
Протестиращи докараха дървени палети с бус, за да подсилят блокадата на кръстовището. Полицията събра личните документи, на тези, които донесоха палетите, но до арести не се стигна.
Протестното шествие снощир за кратко бе съпроводено с напрежение. Протестиращите искаха да преминат през булевард "Цар Борис III Обединител", който не е разрешен в маршрута им. Плътен полицейски кордон отказва да пусне шествието по булеварда.
След 21:00 часа протестиращите все пак успяха да преодолеят полицейския кордон и да излязат на булеварда, като започнаха да се движат по платното.
Движението по бул. "Цар Борис III Обединител" бе спряно.
След като преминаха моста на Марица, протестиращите се насочиха към сградата на Международния панаир.
Протестното шествие в Пловдив тръгна от пощата и премина цялата пешеходна зона на главната улица.
Недоволните спряха за кратко пред сградата на бившия партиен дом, където в момента се помещава по-голямата част от общинската администрация.
Множеството скандира гневно заради отхвърленото искане на протестиращите да преминат през ключовете пловдивски булеварди, както всеки четвъртък.
От общината съобщиха, че уведомлението, което са получили от организаторите на протеста, не отговаря на предвидените в закона срокове и единствено разрешеният маршрут на протеста е по пешеходната зона на главната улица. Протестиращите обаче твърдят, че са входирали уведомлението навреме и показаха документи.
В града за протеста в Пловдив снощи пристигна и Велислав Минеков от "Отровното трио".
Към сградата на кметската администрация полетяха и яйца.
Полицията премахна блокадата на моста при Международния пловдивски панаир. В момента движението е възстановено.
Блокадата бе премахната тази сутрин около 4:00 часа. На мястото има засилено полицейско присъствие. Директорът на РДВР Пловдив ст. ком. Йордан Рогачев също е на мястото. Част от протестиращите са непосредствено до Панаирния мост в градинка в частен имот.
Водещи
-
Радостин Василев: ИТН или БСП да гласуват за падането на правителството
Василев отправи критики и към ДПС, подчертавайки, че „не трябва да се спекулира с етническата...
11.12 | 11:15
-
Политическите реакции след протестите: Искания за оставка и предупреждения за ескалация
След масовия протест в София и десетки градове, политиците реагираха с остри позиции и призиви...
11.12 | 10:45
-
Промени при издаването на лични документи
С новите правила в заявленията ще се въвеждат и данни за електронна поща и телефон за контакт,...
11.12 | 10:30
-
Атанасов: Нямат легитимация да управляват. Ако Борисов иска да изживява онази мъка с Орешарски, да продължават
Според него важен въпрос е сега как ще се проведат следващите избори.
11.12 | 10:15
Най-четени
-
Президентът Радев: Хората изпревариха парламента и гласуваха недоверие на кабинета
По думите му протестът е родил „широк народен консенсус анти-мафия“, който надхвърля...
10.12 | 23:01
-
Парламентът решава съдбата на кабинета "Желязков" днес
Депутатите обсъждат и първите бюджети в евро за 2026 година
11.12 | 08:31
-
Сръбският подземен бос Сретен Йосич, известен с прякора Йоца Амстердам, е пуснат на свобода
Кървавата история на присъдата
11.12 | 09:59
-
Костадин Костадинов: Радев ще спечели следващите избори, въпросът е с колко
Промени в изборните правила
11.12 | 09:15